Οι τιμωρημένοι της ΕΠΣΜ και άλλες σημαντικές ανακοινώσεις

Συντάκτης: Share:

Αποφάσεις της ΕΠΣΜ

Από την ΠΕ / ΕΠΣ Μακεδονίας επιβλήθηκε η ποινή της επίπληξης στα σωματεία, Μακεδονικός Ασκού και Οδυσσέας Κορδελιού.

Επιβολή ποινών σε ποδοσφαιριστές από την ΕΠΣΜ

 

Από την ΠΕ / ΕΠΣ Μακεδονίας επιβλήθηκαν οι παρακάτω ποινές σε ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν στους αγώνες του Σαββατοκύριακου 23 – 24 Μαρτίου 2019.

Συγκεκριμένα αποβλήθηκαν 22 ποδοσφαιριστές (6 στην Α1, 5 στην Α’, 8 στη Β’ Ερασιτεχνική κατηγορία και 3 στο κύπελλο ερασιτεχνών ομάδων) οι οποίοι αγωνίστηκαν και τιμωρήθηκαν με ποινή αποκλεισμού μίας (1) αγωνιστικής ημέρας οι: Δήμου Π. (Μακεδονικός), Στεφανίδης Α. (Θερμαϊκός Θέρμης), Κουκουρώνας Α. (Ποσειδώνας Μηχανιώνας), Μπικιάρης Ρ. – Ε. (Θερμαϊκός Θέρμης), Τσότρας Ι. (Μαραθώνας), Σαμαράς Θ. (Μαραθώνας),  Μπικιάρης Ν. (Θερμαϊκός Θέρμης), Χατζόπουλος Δ. (Ομόνοια Σίνδου), Τουρσίδης Ν. (ΑΟ Καρδίας), Σαχίνης Α. (Αξιός Ανατολικού), Καραναστασιάδης Μ. (Αστέρας Αμπελοκήπων), Πασαλής Α. (ΠΑΟΚ Σταυρού), Πουρσανίδης Θ. (ΑΣ Νεάπολης), Δούμας Η. (Αετός Βασιλικών), Αποστολίδης Ν. (Ελπίδες Σταυρούπολης), Φωτίου Δ. (Ατλας Αμπελοκήπων Μενεμένης), Καϊάφας Γ. (Κεραυνός Αγίου Παύλου), Σαράντης Ε. (ΑΕ Αγίου Γεωργίου), Στράντσαλης Κ. (Ποντιακός Πολυδενδρίου), Σκούλος Α. (Αίολος), Καρμίρης Ε. (Αριστοτέλης) και με ποινή αποκλεισμού δύο (2) αγωνιστικών ημερών ο: Malo A. (Φίλιππος Ελεούσας).

            Επιβολή ποινών σε αξιωματούχους σωματείων από την ΕΠΣΜ

 

Από την ΠΕ / ΕΠΣ Μακεδονίας επιβλήθηκαν οι παρακάτω ποινές σε αξιωματούχους σωματείων που κάθισαν στους πάγκους των ομάδων στους αγώνες του Σαββατοκύριακου 23 – 24 Μαρτίου 2019.

Συγκεκριμένα αποβλήθηκαν 5 αξιωματούχοι σωματείων (1 στην Α’, 2 στη Β’ Ερασιτεχνική κατηγορία και 2 στο κύπελλο ερασιτεχνών ομάδων), είχαν δηλωθεί σε Φ.Α., καθόταν στον πάγκο των ομάδων τους και τιμωρήθηκαν με ποινή αποκλεισμού μίας (1) αγωνιστικής ημέρας οι κ. Β. Μπούρκας (προπονητής του Θερμαϊκού Θέρμης), Γ. Παυλάκος (εκπρόσωπος του Μακεδονικού), Φ. Μούντας (προπονητής των Κανονιέρηδων), Λ. Κασάπης (προπονητής της Δόξας Ασσήρου) και Γ. Ανδρεάδης (προπονητής της ΑΕ Αγίου Γεωργίου).

Αναβολή και επανορισμός του αγώνα

ΑΕ Αγίου Γεωργίου – Νέστωρ Όσσας

 

Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται ότι αναβάλλεται ο αγώνας του 4ου ομίλου της Β’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας ΑΕ Αγίου Γεωργίου – Νέστωρ Όσσας που ήταν προγραμματισμένος να διεξαχθεί την Κυριακή 31 Μαρτίου 2019 και ώρα 16.30 στο γήπεδο Ασπροβάλτας και επανορίζεται να πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 3 Απριλίου 2019 και ώρα 17.15 στο ίδιο γήπεδο.

Τροποποίηση στο πρόγραμμα αγώνων

του Σαββατοκύριακου 30 – 31 Μαρτίου 2019

 

Από την Ε.Π.Σ. Μακεδονίας έγινε η παρακάτω τροποποίηση:

A. Ο αγώνας ΑΕ Πυλαίας – ΑΕ Καλλιθέας Παν. Φανερωμένη θα διεξαχθεί την Κυριακή 31.03.2019 και ώρα 16.30 στο γήπεδο Δημ. Πυλαίας (χόρτο), αντί στις 11.30 – Ιατρός: Χατζηαθανασίου Γεώργιος.

 

Την Τετάρτη 3 Απριλίου 2019 και ώρα 17.00

εμβόλιμη αγωνιστική (25η)

στον 1ο και 2ο όμιλο της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας

 

Από την Ε.Π.Σ. Μακεδονίας ανακοινώνεται ότι την Τετάρτη 3 Απριλίου 2019 και ώρα 17.00 θα πραγματοποιηθεί εμβόλιμη αγωνιστική στον 1ο και 2ο όμιλο της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας (25η αγωνιστική).

 

Ανακοίνωση της Επιτροπής Διαιτησίας της ΕΠΣ Μακεδονίας

για το επιμορφωτικό και εκπαιδευτικό μάθημα

Ομιλητής ο Χαράλαμπος Κωστούδης

 

Από την Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται ότι τη Δευτέρα 1 Απριλίου 2019 και ώρα 20.30 συνεχίζονται τα επιμορφωτικά και εκπαιδευτικά μαθήματα διαιτητών στην αίθουσα διαλέξεων του Συνδέσμου Διαιτητών Ποδοσφαίρου Θεσσαλονίκης (Πολυτεχνείου 17 Β, 3ος όροφος).

Στην επιμορφωτική συγκέντρωση ο εκπαιδευτής διαιτησίας και γενικός γραμματέας του ΣΔΠΘ κ. Χαράλαμπος Κωστούδης θα παρουσιάσει το θέμα: «Παίξιμο της μπάλας με το χέρι».

Η παρουσία όλων των διαιτητών (αξιολογημένων και μη) και των παρατηρητών διαιτησίας στην επιμορφωτική συγκέντρωση είναι υποχρεωτική, θα τηρηθεί παρουσιολόγιο και θα κοινοποιηθεί στην ΚΕΔ της ΕΠΟ, σύμφωνα με τον Κανονισμό Διαιτησίας.

Ευχές της ΕΠΣ Μακεδονίας

 

Ο Πρόεδρος, τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου, η Τεχνική Επιτροπή της ΕΠΣ Μακεδονίας, οι Ενωσιακοί προπονητές και οι ποδοσφαιριστές της μικτής ομάδας Κ 14 (Παίδων) της ΄Ενωσης εύχονται στον ποδοσφαιριστή της μικτής, Στέφανο Αλειφερόπουλο περαστικά και ταχεία ανάρρωση.

 

 

 

Ανακοίνωση της ΕΠΣ Μακεδονίας

για τον προγραμματισμό των ανδρικών αγώνων σ’ όλες τις κατηγορίες 

Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται ότι δεν ισχύει κανένα αίτημα σωματείου που έχει ήδη κατατεθεί,επειδή, ήδη, εφαρμόζεται η απόφαση του διοικητικού συμβουλίου της Ένωσης και ορίζονται οι ανδρικοί αγώνες που έχουν το ίδιο βαθμολογικό ενδιαφέρον ανά όμιλο και κατηγορία την ίδια ημέρα και ώρα, εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων λόγω χρησιμοποίησης του ίδιου γηπέδου ή εκτάκτων αιτημάτων,

Όποιο σωματείο επιθυμεί να αποστείλει κάποιο έκτακτο αίτημά του, αυτό πρέπει να το καταθέσει στη γραμματεία της Ένωσης (email: info@epsm.gr και fax:2310 229874) τουλάχιστον είκοσι (20) ημέρες πριν την τέλεση του αγώνα του και θα εξετάζεται κατά περίπτωση από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΠΣ Μακεδονίας.

 

O προγραμματισμός της ΕΠΣ Μακεδονίας

μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου

2018 – 2019

 

Από την ΕΠΣ Μακεδονίας ανακοινώνεται ο προγραμματισμός αγώνων των πρωταθλημάτων ανδρών και κυπέλλου σ’ όλες τις κατηγορίες μέχρι το τέλος της αγωνιστικής περιόδου 2018 – 2019.

Αναλυτικά ο προγραμματισμός της ΕΠΣ Μακεδονίας έχει ως εξής:

 

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 30 – 31 ΜΑΡΤΙΟΥ 2019:

 

25η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας

24η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας,

22η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας και

1η αγωνιστική play offs του 1ου ομίλου της Γ’ κατηγορίας και 2η αγωνιστική play offs του 2ου, 3ου, 4ου ομίλου της Γ’ κατηγορίας

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 3 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019:

 

Εμβόλιμη (25η) αγωνιστική  στον 1ο και το 2ο όμιλο της Α’ κατηγορίας

 

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 6 – 7 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019:

 

26η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας,

26η αγωνιστική στον 1ο και το 2ο όμιλο της Α’ κατηγορίας και 25η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Α’ κατηγορίας,

23η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας

και 2η αγωνιστική play offs του 1ου ομίλου της Γ’ κατηγορίας και 3η αγωνιστική play offs του 2ου, 3ου, 4ουομίλου της Γ’ κατηγορίας

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019:                                   

 

Τελικός 48ου Κυπέλλου Ερασιτεχνικών Ομάδων

 

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 13 – 14 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019:

 

27η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας,

27η αγωνιστική στον 1ο και το 2ο όμιλο της Α’ κατηγορίας και 26η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Α’ κατηγορίας,

24η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας

και 3η αγωνιστική play offs του 1ου ομίλου της Γ’ κατηγορίας

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 17 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019:

 

Εμβόλιμη (28η) αγωνιστική της Α1 κατηγορίας και 27η αγων. στον 3ο όμιλο της Α’ κατηγορίας

 

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 20 – 21 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019:

 

29η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας,

28η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας

και 25η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας

 

 

Μ. ΤΕΤΑΡΤΗ 24 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019: ——–

 

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 27 – 28 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2019 (Πάσχα):

 

Κανένας αγώνας

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 1 MAΪΟΥ 2019: ———-

 

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 4 – 5 ΜΑΪΟΥ 2019:

 

30η αγωνιστική της Α1 κατηγορίας,

29η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας

και 26η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 8 ΜΑΪΟΥ 2019:

 

30η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας

 

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 11– 12 ΜΑΪΟΥ 2019:

 

1η αγωνιστική play offs και play outs της Α1 κατηγορίας

και 1η αγωνιστική play offs και play outs της Β’ κατηγορίας

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 15 ΜΑΪΟΥ 2019:

 

2η αγωνιστική play offs της Α1 κατηγορίας και επαναληπτικοί (1η αγωνιστική) play outs της Β’ κατηγορίας (ουδέτερα γήπεδα)

 

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 18– 19 ΜΑΪΟΥ 2019:

 

3η αγωνιστική play offs και επαναληπτικοί play outs της Α1 κατηγορίας (ουδέτερα γήπεδα)

1η αγωνιστική play offs της Α’ κατηγορίας και 1η αγωνιστική play outs της Α’ κατηγορίας

και 2η αγωνιστική play offs και 2η αγωνιστική play outs της Β’ κατηγορίας

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 22 ΜΑΪΟΥ 2019:

 

3η αγωνιστική play offs της Β’ κατηγορίας (1ος, 2ος, 3ος, 4ος όμιλος) και επαναληπτικοί (2η αγωνιστική) playouts της Β’ κατηγορίας (ουδέτερα γήπεδα)

 

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 25– 26 ΜΑΪΟΥ 2019:

 

Ευροεκλογές και αυτοδιοικητικές εκλογές – Κανένας αγώνας

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 29 ΜΑΪΟΥ 2019:

 

2η αγωνιστική play offs της Α’ κατηγορίας και επαναληπτικοί play outs της Α’ κατηγορίας (ουδέτερα γήπεδα)

και 3η αγωνιστική play offs της Β’ κατηγορίας (5ος, 6ος όμιλος)

 

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 1 – 2 IOYNIOY 2019:

 

Επαναληπτικές αυτοδιοικητικές εκλογές – Κανένας αγώνας

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 5 IOYNIOY 2019: —————–

 

ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ 8– 9 IOYNIOY 2019:

 

3η αγωνιστική play offs της Α’ κατηγορίας, 4η αγωνιστική play offs της Β’ κατηγορίας (ουδέτερα γήπεδα) και 3ηαγωνιστική play outs της Β’ κατηγορίας (ουδέτερα γήπεδα)

Δείτε Επίσης

Scroll Up