Πρώτο τρίποντο η Γαλλία – Διπλό και κορυφή ο Ολλανδία

Την πρώτη της νίκη στο πρώτο γκρουπ της League 1 του Nations League έκανε η Γαλλία επικρατώντας με 2-0 της Αυστρίας.

Η τελική έκβαση του σκορ διαμορφώθηκε κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο 56’ ο Μπαπέ με εξαιρετική ενέργεια άνοιξε το σκορ. Εννιά λεπτά αργότερα ο Ζιρού διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα

Εντός έδρας νίκη για την Κροατία με 2-1 κόντρα στη Δανία. Οι Σόσα και Μάγιερ οι σκόρερ για την ομάδα του Ντάλιτς, με τον Έρικσεν να ισοφαρίζει προσωρινά για τους φιλοξενούμενους.

Διπλό και κορυφή για την Ολλανδία με 2-0 απέναντι στην Πολωνία. Οι «οράνιε» ήταν σε ακόμα ένα παιχνίδι εξαιρετικοί, με τον Γκάκπο στο 13΄να σκοράρει. Με τη διαμόρφωση μιας ώρας αγώνα ο Μπέργουιν έκανε το τελικό αποτέλεσμα.