Άνετες προκρίσεις για Ίντερ και Γιουνάιτεντ

Σκοράροντας μια φορά σε κάθε ημίχρονο η Ίντερ, επιβλήθηκε με 2-0 της Χετάφε και εξασφάλισε την παρουσία της στο Final-8 του Γιουρόπα Λιγκ.

Οι «νερατζούρι» που από την αρχή του αγώνα είχαν τον έλεγχο μπήκαν σε θέση οδηγού στο 33ο λεπτό με τον Λουκάκου να σκοράρει μετά από την ασίστ του Μπαστόνι. Από εκείνο το σημείο και μετά οι Ιταλοί έχασαν αρκετές ευκαιρία για να «καθαρίζουν» την πρόκριση, πράγμα τελικά που έγινε στο 83’ με το γκολ του Έρισκον.

Εντός έδρας επικράτηση με 2-1 για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία με δύο νίκες ξεπέρασε χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα το εμπόδιο της Λασκ. Μετά το πρώτο άνευρο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι στο 55’ πήραν το προβάδισμα με τον Βιεσίνγκερ. Η απάντηση των «κόκκινων διαβόλων» ήρθε δύο λεπτά αργότερα από τον Λίνγκαρντ, ενώ το τελικό αποτέλεσμα  διαμορφώθηκε από τον Μαρτιάλ στο 88.