Δεν θα βάλει… κοντομάνικο ο Ολυμπιακός

Δεν θα βάλει... κοντομάνικο ο Ολυμπιακός

Εκτός Europa League έμεινε ο Ολυμπιακός, ο οποίος ηττήθηκε με 1-0 στο Κίεβο από την Ντιναμό και σε συνδυασμό με το 2-2 του πρώτου αγώνα, αποκλείστηκε από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Το παιχνίδι κρίθηκε στο 32ο λεπτό όταν και οι γηπεδούχοι πέτυχαν το γκολ της νίκης. Σε μια φάση διαρκείας, τελικά ο Νικολένκο, ο έκανε από αριστερά τη σέντρα και ο Σολ πέτυχε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά δεν εκμεταλλεύτηκαν τις φάσεις που δημιούργησαν. Στο 51’ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία από τον Μασούρα, ο οποίος δεν έκανε καλά την κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Τοροσίδης, ενώ στο 64’ ο Φορτούνης με μακρινή μπαλιά βρήκε τον Μασούρα, ο οποίος έκανε το σουτ, αλλά ο Μπόικο απέκρουσε.

Στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης, ο Ολυμπιακός πλησίασε δύο φορές στην ισοφάριση, αλλά ούτε ο Χασάν, ούτε ο Γκερέρο κατάφεραν να “νικήσουν” τον Μπόικο, με το 1-0 να μένει τελικά μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.