Διαφορά ποιότητας και… αποκλεισμός για τον Ατρόμητο

Δεχόμενος ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Ατρόμητος γνώρισε εντός έδρας ήττα με 2-0 από τη Λέγκια Βαρσοβίας και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Γιουρόπα Λιγκ.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να θέλουν να επιβάλουν τον ρυθμό τους, με τους Περιστεριώτες να απειλούν δύο φορές. Ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημίωρου, στην πρώτη της καλή στιγμή η Λέγκια κατάφερε να πάρει το προβάδισμα, όταν ο Στολάρσκι έστειλε με σουτ την μπάλα στα δίκτυα του Μέγιερι.

Από εκεί και μετά οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο, χάνοντας και άλλες ευκαιρίες για το 2-0, το οποίο τελικά έγινε στο 51’ από τον Γκβίλια. Στο χρόνο που απέμεινε μέχρι την λήξη, ο Ατρόμητος δεν μπόρεσε να αντιστρέψει την κατάσταση και τελικά γνώρισε την ήττα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μέγερι, Νάτσος, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Μάντσον (69’ Ούμπιδες), Καχίλα (58’ Ουγκράι), Χαρίσης, Ρόσα, Μανούσος, Βέλλιος (83’ Ενσικουλού).

ΛΕΓΚΙΑ ΒΑΡΣΟΒΙΑΣ: Μαγέσκι, Στολάρσκι, Λέβτσουκ, Γεντρτσέτσικ, Ρότσα (62’ Βιέτσεσκα), Μαρτίνς, Καφού, Βέσοβιτς (68’ Ναγκί), Γκβίλια, Λουκίνιας (77’ Καρλίτο), Κουλένοβιτς.