Νίκησε και… βλέπει κορυφή ο Ολυμπιακός

Τη δεύτερη του ομίλου του εξασφάλισε ο Ολυμπιακός, μετά την εντός έδρας επικράτησή του με 1-0 απέναντι στη Φενέρμπαχτσε στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής του Conference League.

Οι «ερυθρόλευκοι» σε συνδυασμό με την νίκη της Αντβέρπ… έχουν ανοιχτό δρόμο για την κορυφή της βαθμολογίας.

Οι δύο ομάδες κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ήταν ιδιαιτέρως προσεκτικές με αποτέλεσμα να μην δημιουργηθούν αρκετές φάσεις. Εξαίρεση η ευκαιρία του Ελ Αραμπί στο 38ο λεπτό. Νωρίτερα, οι Τούρκοι βρέθηκαν δύο φορές κοντά στο γκολ.

Στο δεύτερο μέρος, η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν ακόμα μια ευκαιρία. Η… απάντηση του Ολυμπιακού ήρθε στο 74’ και πάλι από τον Ελ Αραμπί. Και ενώ όλα έδειχναν ότι η ισοπαλία θα ήταν το τελικό αποτέλεσμα ο Τικίνιο έστειλε την μπάλα στα δίκτυα με πλασέ μετά από σέντρα του Ρέαμπτσουκ.