Φιλική ήττα του Ποσειδώνα Μηχανιώνας από την ΑΕ Ευόσμου με 2-1

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας από την ΑΕ Ευόσμου στο πρώτο φιλικό παιχνίδι της νέας αγωνιστικής περιόδου.

Ο Άγγελος Ζαζόπουλος είδε τους παίκτες του σε αγωνιστική δράση για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν, έχοντας μάλιστα την ευκαιρία να παρακολουθήσει πολλά νέα πρόσωπα.

Η αναμέτρηση διεξήχθη στο “Αθλητικό κέντρο Μάττα”, με την ομάδα του Ποσειδώνα να προηγείται με 1-0 χάρη σε τέρμα του Χρήστου Τσακιρίδη, όμως να ισοφαρίζεται λίγο πριν την ανάπαυλα σε 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ποσειδώνας αγωνίστηκε με εντελώς διαφορετική ενδεκάδα από αυτή του πρώτου μέρους και γνώρισε εν τέλει την ήττα, έπειτα από εκτέλεση πέναλτι.

Επόμενη φιλική αναμέτρηση έχει προγραμματιστεί για τις 20/08 απέναντι στον Κιλκισιακό, με τις λεπτομέρειες να γίνονται γνωστές εντός της εβδομάδας.