Ήττα διασυρμός του Απόλλωνα Λάρισας 0-7 από Λαμία

Ο Απόλλων Λάρισας διασύρθηκε πανελληνίως με το βαρύ σκορ 7-0 που δέχθηκε στην έδρα του από την Λαμία.

Απόλυτος διασυρμός από μια ομάδα που μέχρι πρότινος ήταν η ευχάριστη έκπληξη , αλλά για χάρη της Λαμίας υπέκυψε και προκρίθηκε η ομάδα τη Φθοιώτιδας αν και ισόβαθμη με τον Βόλο με 4 βαθμούς.
Η ομάδα του Μάκη Χάβου ήταν καλύτερη του Απόλλωνα που αντιστάθηκε στο α΄μέρος, όμως στο β΄ ημίχρονο οι Λαρισσαίοι υπέκυψαν φυσιολογικά και δέχθηκαν έξη τέρματα .
Στο 10΄ο Ασίγκμπα με ωραία κεφαλιά, ύστερα από σέντρα του Επστάιν, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 0-1. Στο 16΄ο Επστάιν με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μαντζάρη.
Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η Λαμία σε διάστημα 5 λεπτών κατάφερε να πετύχει τρία τέρματα.
Στο 64′ ο Μπουλούλης με ωραίο σουτ έκανε το 0-2, ενώ στο 67′ ήταν η σειρά του Μπαράλες να σκοράρει με πλασέ σε 0-3 . Στο 69′, ο Κωστίκας με σουτ έκανε το 0-4. Στο 79′ ο Τσούκαλος με σουτ πέτυχε το 0-5 στο 81΄, ο Ρόμανιτς με κοντινό πλασέ έκανε το 0-6 και ο Βασιλαντωνόπουλος στο 88′ έγραψε το τελικό 0-7]

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: Μερσέλο Τροϊζι): Μάντζαρης, Σκούπρα, Σουλιώτης, Κοντοές, Κουρτεσιώτης, Χατζής, Ράμος, Λιτένας, Μπιμάι (46′ Κοντοθανάσης), Καμπέρης, Λουκάο (63′ Μπέικος).
ΛΑΜΙΑ: (Μάκης Χάβος): Μελισσάς, Ασίγκμπα, Καρυπίδης (57′ Βασιλαντωνόπουλος), Αναστασιάδης, Παπαργυρίου (57′ Μπαράλες), Σκόνδρας, Μπουλούλης, Επστάιν, Καραγκούνης (67’Κωστίκος), Ρόμανιτς, Τσούκαλος.