Ιδανικό ντεμπούτο Βοσνιάδη με Ρίσκι 0-3 ο ΑΟΧ/ Κισσαμικός

Την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα με τον Αλέκο Βοσνιάδη στον πάγκο πέτυχε ο ΑΟΧ/ ΚΙσσαμικός, ο οποίος πέρασε θριαμβευτικά από την Φιλιππούπολη με σκορ  0-3 διασύροντας τον Απόλλωνα Λάρισας.

Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα ήταν ο Ρίσκι που πέτυχε χατ-τρικ  Έτσι οι “μπλε” πήραν μια μεγάλη βαθμολογική ανάσα και θα κάνουν… καλά Χριστούγεννα.

Οι Χανιώτες ήταν εντυπωσιακοί στο α΄ ημίχρονο πέτυχαν  δυο γκολ με τον Ρίσκι (19′ και 37′), και έχασε και άλλες ευκαιρίες.

Στο δεύτερο ημίχρονο η χανιώτικη ομάδα διαχειρίστηκε σωστά το σκορ και όταν έπρεπε “χτύπησε” για 3η φορά με τον Ρίσκι στο 82′ μετά από πάσα του Καραγιάννη.

Ο Ρίσκι είχε κέφια

Στο 19′  από ωραία  ενέργεια του Βρεττού και πάσα στον Αρναρέλλη  έβγαλε  σέντρα  και ο  Ρίσκι, με κεφαλιά πέτυχε το 0-1 .

Στο 37΄ από   εκτέλεση φάουλ  του Φαζού ο Αποστολόπουλος έβγαλε  σέντρα και ο  Ρίσκι, με πλασέ σημείωσε  το 0-2 ζευγαρώνοντας τα προσωπικά του τέρματα

Στο  82΄ από πάσα Βρεττού ο Καραγιάννης πάσαρε  σε κενή εστία στον Ρίσκι  και με πλασέ πέτυχε το 0-3.

Ο διαιτητής Πουλικίδης (ΕΠΣ Δράμας) έδειξε  κίτρινες κάρτες στους  Αρναρέλλη (3′), Σκούπρα (38′), Βρεττό (45′), Χατζή (45+1′)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ: (Μαρσέλο Τροΐζι):Μαντζάρης, Σκούπρα, Χατζής, Κουρτεσιώτης, Κοντοές (31′ Γαρυφαλλόπουλος, 68′ Καμπέρης), Τασιούλης (80′ Γκουντρουμπής), Σουλιώτης, Καρατάσιος, Πολέτο, Λουκάο, Μαρκολίνο.

ΑΟΧ/ ΚΙΣΣΑΜΙΚΌΣ:  (Αλέκος Βοσνιάδης):Λαζαρίδης, Τόλι, Σισέ, Φαζός, Καραγεώργης, Σελινιωτάκης (87′ Χαλκιαδάκης), Γκίνη, Αρναρέλλης (81′ Τεγούσης), Βρεττός, Αποστολόπουλος (71′ Καραγιάννης), Ρίσκι.