Ο Πλατανιάς 3-0 τον Αιγινιακό με αντεπίθεση διάρκειας στο β΄ ημίχρονο

Ο Πλατανιάς επέστρεψε στις επιτυχίες κερδίζοντας εύκολα τον Αιγινιακό με το ευρύ σκορ 3-0 και πλησίασε και πάλι την 3ηθέση της βαθμολογίας.

Με γκολ των Τσαμούρη, Μιγκέλ και του Καραγκούνη στο β΄ ημίχρονο δεν δυσκολεύτηκε να δαμάσει την ομάδα της Πιερίας.

Ο Αιγινιακός άντεξε στην πίεση στο α΄ μέρος , όμως στην επανάληψη υπέκυψε φυσιολογικά στην ανωτερότητα τoυ Πλατανιά.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο πρώτο μέρος με τον Λάζιτς  στο 8’ και στο 25’ χωρί; να σκοράρουν . Στην επανάληψη όμως οι αλλαγές του Γιάννη Τάτση έκαναν την διαφορά και μετά το 1-0 ήρθε η κατάρρευση .

Στο 54’  από λάθος του Λάσκαρη,  ο Μιγκέλ σούταρε σουτάρει αλλά η μπάλα πέρασε  ελάχιστα άουτ από την εστία του Αιγινιακού.

Στο 66’ από εκτέλεση φάουλ του Στέλιου Ποζατζίδη ο Τσαμούρης με κεφαλιά μέσα στην καρδιά της περιοχής του Αιγινιακού πέτυχε το 1-0. Ο Αιγινιακός απάντησε στις ευκαιρίες στο  73’ όταν από εκτέλεση φάουλ του Πολύζου, κεφαλιά του Λάσκαρη η  μπάλα άουτ.

Στο 76’  από ωραία ενέργεια από τον Τσακμάκη ο  Μιγκέλ από κοντά πέτυχε το 2-0 . Στο 88΄ σουτ Καραγκούνη από πλάγια θέση αριστερά και η μπάλα βρίσκει το κάθετο δοκάρι του Καραγκιόζη.

Στο 90΄ από ασίστ του Ουές ο Καραγκούνης  με πλασέπέτυχε το 3-0.

Ο διαιτητής Τσουκαλάς (Αθηνών) έδειξε κίτρινες κάρτες στους Λάσκαρη,  Πιαστόπουλο, Ζήσης , Ουές , Καραγκούνη.

Οι συνθέσεις

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ:  (Γιάννης Τάτσης):Γκοτ, Ουές, Τσαμούρης, Ρουσσάκης, Πουρζιτίδης, Καραγκούνης, Παπανικολάου (63’ Ποζατζίδης Στ.), Μάικιτς, Νίλι (90’ Ποζατζίδης Χ.), Λάζιτς (75’ Τσακμάκης), Μιγκέλ

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: (Μιρσάντ Γιονούζ): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Σ. Τοπαλίδης (73’ λ.τρ. Καλαμούδης), Πετρούσης, Ζήσης (81’ Στάνιτς), Λάσκαρης, Πολύζος, Μαρκόφσκι, Πιαστόπουλος, Κούστα (63’ Τσολακίδης), Παπαδόπουλος.