Σκόνταψε η Νίκη Βόλου 0-0 με Ιεράπετρα

Η Νίκη Βόλου έχασε πολύτιμο έδαφος στην έδρα της παραχωρώντας ισοπαλία 0-0 στον μαχητικό ΟΦ Ιεράπετρας στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής

Οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα από την διαιτησία για το μη καταλογισμό ενός πέναλτι στο β΄ ημίχρονο.

Το 0-0 δεν ευνοεί καμία ομάδα και αμφότερες παραμένουν  ισόβαθμες στη μέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδουχοοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα  αλλά δεν μπόρεσαν να αξιοποιήσουν την υπεροχή τους .

Μόλις στο 4΄ σουτ του Ντομίνγκεθ  έφυγε  άουτ για τους γηπεδούχους. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 9′, όταν ο Σέχου πήρε την κεφαλιά αλλά αστόχησε.

Μετά  το ημίωρο , η ομάδα του Τίμου Καβακά ανέβασε στροφές και στο 43′ έχασε σπουδαία ευκαιρία, με τον Αποστολόπουλο να προηγηθεί από κοντά  δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και αποφασιστικά στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 48′ ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Αποστολόπουλου στον Ροχάνο ενώ στο 51′ «άγγιξαν» το γκολ όταν το απευθείας φάουλ του Λούκας Γκαρσία σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο 73′ ο Λούκας Γκαρσία απείλησε με ακόμα ένα χτύπημα φάουλ που έφυγε λίγο άουτ, για να χάσουν ε[ίσης  τρεις καλές  στιγμές με τον Καπό (88′, 91′, 92′).

Διαιτητής: Σάββας Σιδηρόπουλος (Έβρου)

Βοηθοί: Αναστάσιος Φράγιος (Μακεδονίας), Αλέξανδρος Κουφός (Μακεδονίας)

4ος: Αδάμος Κουκούλης (Λάρισας)

Οι συνθέσεις

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στάικος Βεργέτης): Αποστολίδης, Αλιατίδης, Βοσκόπουλος, Σ. Κυριακίδης, Μπαλάφας, Καμπαγέρο (60′ Τσιώλης), Ντομίνγκεθ, Λούκας Γκαρσία, Κρουθ, Ροχάνο, Κάρδαρης (79′ Καπός).

Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Τίμος Καβακάς): Καραγκιολίδης, Αναστασόπουλος, Χιντζίδης (46′ Μπάμπης), Μάγκας, Σέχου, Τζελέπης, Σκόνδρας, Βογιατζής, Αποστολόπουλος (75′ Χρυσοφάκης), Κατσικοκέρης, Μηνάς (63′ Παπαδόπουλος).