Αγχωτική νίκη με δυο αποβολές για την Νίκη Αγκαθιάς

Με νίκη ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2018 η Νίκη Αγκαθιάς, κάμπτοντας με 1-0 την αντίσταση του Ερμή Αμυνταίου.

Οι «ασπρόμαυροι» χωρίς να αποδώσουν καλό ποδόσφαιρο έφτασαν στο «τρίποντο» με το γκολ του Αβραμόπουλου στο 47ο λεπτό της αναμέτρησης, έπειτα από ασίστ του Χατζόπουλου.

Δυο αποβολές στα τελευταία λεπτά για τους γηπεδούχους, με τους Κοτζαντίσογλου (85′) και Λιόλιο (93′) να παίρνουν την άγουσα για τα αποδυτήρια

ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ (Κωστογλίδης): Τόλιος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Ρογγότης, Αβραμόπουλος, Γκελοσάνι, Γιαννόπουλος, Χατζόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Τζερεμές (34’ Πέτκος), Κίτσας (75’ Κοτζαντίσογλου).
ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ (Νταμπίζας): Ηλιόπουλος, Γιορεντζίδης, Δόνες, Σιδηρόπουλος, Πιρίτζαους, Αμαραντίδης, Τσορλίνης, Βλαδίκας, Χαϊτίδης, Ηλιάδης (65’ Αθανασιάδης), Θεοδουλίδης (85’ Χαμαλίδης).