Γ΄ Εθνική: Η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους τρεις Ομίλους του βορρά

Συντάκτης: Share:

Μετά τους αγώνες της 9ης αγωνιστικής η βαθμολογία των τριών ομίλων της Γ΄ Εθνικής διαμορφώθηκε ως εξής

1ος όμιλος

Η βαθμολογία

9η αγωνιστική

  1. Πανδραμαϊκός 19
  2. Αγροτικός Αστέρας 19
  3. Άρης Αβάτου 19
  4. Αναγέννηση Πλαγιάς 13
  5. Εθνικός Σοχού 13
  6. Απόλλων Παραλιμνίου 13
  7. Αλεξανδρούπολη 12
  8. Δόξα Δράμας 10
  9. Θερμαϊκός Θέρμης 10
  10. Νέστος Χρυσούπολης 7
  11. Ορφέας Ξάνθης 6
  12. Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 5

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10η, 9/1/2022):

Άρης Αβάτου-Νέστος Χρυσούπολης

Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Ένωση Αλεξανδρούπολης

Εθνικός Σοχού-Ορφέας Ξάνθης

Αγροτικός Αστέρας-Θερμαϊκός Θέρμης

Πανδραμαϊκός-Αναγέννηση Πλαγιάς

Απόλλων Παραλιμνίου-Δόξα Δράμας

 

2Ος όμιλος

Η βαθμολογία

1              Μακεδονικός                    20

2              Εδεσσαϊκός        18

3              Μ. ΑΛ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ            16

4              ΑΕΠ Κοζάνης      16

5              Κοζάνη 13

6              Αναγ. Γιαννιτσών             13

7              Ποσειδών Μηχαν.           11

8              Θύελλα Σαρακηνών        11

9              ΟΦ Αγ.Ματθαίου            11

10           Κτην. Αστέρας   9

11           ΑΕ Λευκίμμης    7

12           Ηρακλής Αμπελοκήπων 6

 

Επόμενη αγωνιστική –10η 

ΑΕ Λευκίμμης – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Θύελλα Σαρακηνών – Εδεσσαϊκός

ΑΕΠ Κοζάνης – Μακεδονικός

Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – ΦΣ Κοζάνη

ΑΣ Γιαννιτσά – Ποσειδών Μηχανιώνας

Ηρακλής Αμπελοκήπων – ΟΦ Αγίου Ματθαίου

 

3ος Ομιλος

Η βαθμολογία

 

1.Ηρακλής Λάρισας 21

  1. ΑΟ Υπάτου 20
  2. Δήμητρα Ευξεινούπολης 15
  3. Νέα Αρτάκη 14
  4. ΠΟ Ελασσόνας 14
  5. Θησέας Αγριάς 13
  6. Αμβρυσσέας Διστόμου 13
  7. Εθνικός Νέου Κεραμιδίου 13
  8. ΠΟ Φήκης 13
  9. Ατρόμητος Παλαμά 5
  10. Αταλάντη 3
  11. Αετός Μακρυχωρίου 1

 

 

Η επόμενη (10η) αγωνιστική

Κυριακή 9 Ιανουαρίου, 15:00

ΑΟ Υπάτου – Νέα Αρτάκη

Εθνικός Ν. Κεραμιδίου – ΠΟ Φήκης

Αμβρυσσέας Διστόμου – Ηρακλής Λάρισας

Δήμητρα Ευξεινούπολης – ΠΟ Ελασσόνας

Αετός Μακρυχωρίου – Ατρόμητος Παλαμά

Αταλάντη – Θησέας Αγριάς