Η βαθμολογία οι σκόρερ και η επόμενη αγωνιστική στον Α΄ Όμιλο της Γ΄ Εθνικής

Συντάκτης: Share:

Ο Πανσερραϊκός ήταν ο ευνοούμενος της 15ης αγωνιστικής καθώς επωφελήθηκε της ήττας του Νέστου και έκανε άλμα τίτλου  σε συνδυασμό με το διπλό που έκανε στην Δράμα.

 

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 2-1 (48′ Mελισσόπουλος, 90′ Ιμπραμ Τανζου – 41′ Λίτσκας)

Κεραυνός Πέρνης – Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-1 (8′ Λάσπατζης – 45′ αυτ.)

Δόξα Κάτω Καμήλας – Άρης Αβάτου 1-1 (56′ Μπονερης – 66′ πεν. Γκέκας )

Πανδραμαϊκός – Πανσερραϊκός 0-1 (94′ Γεωργιάδης)

Αετός Ορφανού – Κιλκισιακός 3-0 (34′ Ελεζι, 48′ Σαλπιγγίδης, 90′ Δουμανης)

Δόξα Θεολόγου Ποτού – Απόλλων Παραλιμνίου 0-2 (72′ Καρυοφύλης, 83′ πεν. Γαιδατζης)

ΡΕΠΟ: Ηρακλής Ν. Ζυγού

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Πανσερραϊκός 36 (38-8)

——————————–

2. Νέστος Χρυσούπολης 31 (24-15)

3. Πανδραμαϊκός 30 (24-12)

4. Απόλλων Παραλιμνίου 25 (21-12)

5. Άρης Αβάτου 23 (21-16)

6. Δόξα Κάτω Καμήλας 23 (26-17)

7.Αετός Οφρυνίου 19 (20-16)

8. Ένωση Αλεξανδρούπολης 17 (14-20)

——————————–

9. Κεραυνός Πέρνης 15 (20-24)

10. Ορφέας Ξάνθης 15 (13-24)

11. Ηρακλής Ζυγού 7 (6-13) (3β)*

12. Κιλκισιακός 7 (9-30) (0β)*

13. Δόξα Θεολόγου Ποτου 2 (4-31)

* Με αστερισκο οι ομάδες που έκαναν ρεπό για τον β γύρο

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16η, 19/1/2020)

Κεραυνός Πέρνης – Αετός Ορφανού

Κιλκισιακός – Ηρακλής Ν. Ζυγού

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Δόξα Κάτω Καμήλας

Άρης Αβάτου – Δόξα Θεολόγου Ποτού

Πανσερραϊκός – Ορφέας Ξάνθης

Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης

ΡΕΠΟ: Πανδραμαϊκός

 

 

 

Ο ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΩΝ ΣΚΟΡΕΡΣ (ΣΕ 15 ΑΓΩΝΕΣ)

 

13 ΓΚΟΛ: Μπερούκας (Πανδραμαϊκός)

12 ΓΚΟΛ: Γκούρτσας (Πανσερραϊκός)

10 ΓΚΟΛ: Γαϊδαρτζής (Απόλλων Παραλιμνίου), Λίτσκας (Νέστος Χρυσούπολης), Γκεκας (Αρης Αβάτου)

9 ΓΚΟΛ: Μπελμάνι (Πανδραμαϊκος)

6 ΓΚΟΛ: Πτηνόπουλος (Πανσερραϊκός), Δουμάνης (Αετός Οφρυνίου),

5 ΓΚΟΛ: Αποστολίδης (Αετός Οφρυνίου), Γεράκης (Δόξα Κάτω Καμήλας)

4 ΓΚΟΛ: Κουκουρίγκος (Ορφέας Ξάνθης), Χασιώτης (Ηρακλής Ζυγού), Κωνσταντίνου (Δόξα Κάτω Καμήλας)

3 ΓΚΟΛ: Πατσιώρας (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Ζωσιμιδης (Άρης Αβάτου), Αλ. Μελισσόπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Μπαντάνης (Κεραυνός Πέρνης), Κυριακοπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Αδαμάκης (Νέστος Χρυσούπολης), Ομπόσου (Πανσερραϊκός), Πολύζος (Πανσερραϊκος) Πιπερτζής (Κιλκισιακός), Μίνγκας (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μπονέρης (Δόξα Κάτω Καμήλας)

2 ΓΚΟΛ: Ξαντινίδης (Ορφέας Ξάνθης), Τσάπαρης (Αρης Αβάτου), Βελή Χακάν (Άρης Αβάτου), Μαλτέζος (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Ευθυμιάδης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Κωνσταντινίδης (Αετός Οφρυνίου), Καραγιαννίδης (Αετός Οφρυνίου), Σαρέγκος (Δόξα Κάτω Καμήλας), Κωνσταντάρας (Κεραυνός Πέρνης), Χατζηκυριάκου (Κεραυνός Πέρνης), Γεωργιάδης (Νέστος Χρυσούπολης), Χαριτίδης (Νέστος Χρυσούπολης), Μπλιος (Νέστος Χρυσούπολης), Γιαννόπουλος (Απόλλων Παραλιμνίου), Ενλουντούλου (Απόλλων Παραλιμνίου), Πέτρου (Πανσερραϊκος), Καριοφύλλης (Απόλλων Παραλιμνίου), Λιάρας (Απόλλων Παραλιμνίου), Τσιμίκας (Πανσερραϊκος), Κόνσι (Πανσερραϊκος), Μπελίτσας (Κιλκισιακός), Κουκουλέκης (Κιλκισιακός)

1 ΓΚΟΛ: Ανδρεάδης (Νέστος Χρυσούπολης), Κόβατσης (Νέστος Χρυσούπολης), Φραγκούλης (Νέστος Χρυσούπολης), Νάκας (Νέστος Χρυσούπολης), Τσίλογλου (Αετός Οφρυνίου), Παυλίδης (Αετός Οφρυνίου), Πανάγος (Αετός Οφρυνίου), Παπαοικονλομου (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Καρακασίδης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Λίτσιος (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Γκαβανόζης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Τσορτανίδης (Ένωση Αλεξανδρούπολης), Κλοκίδης (Κεραυνός Πέρνης), Λάσπατζης (Κεραυνός Πέρνης), Μενικου (Κεραυνός Πέρνης), Λ. Παπαδόπουλος (Κεραυνός Πέρνης), Δημητριάδης (Ηρακλής Ζυγού), Πανέρης (Ηρακλής Ζυγού), Γιανναράκης (Πανσερραϊκός), Διαμαντίδης (Πανσερραϊκός), Ζέρης (Πανσερραϊκός), Ζιώγας (Πανσερραϊκος), Μπάρδας (Πανσερραϊκος), Φαμπρίτσιο (Πανσερραϊκος), Παπαβασιλείου (Πανσερραϊκος), Τσέκος (Ορφέας Ξάνθης), Ιμπράμ Τανζου (Ορφέας Ξάνθης), Μελισσόπουλος (Ορφέας Ξάνθης), Μαυρόπουλος (Ορφέας Ξάνθης), Ζιγκολάρι (Ορφέας Ξάνθης), Βασαρας (Απόλλων Παραλιμνίου), Κουτζαβασίλης (Απόλλων Παραλιμνίου), Αχαλινόπουλος (Πανδραμαϊκός), Διαμαντίδης (Πανδραμαϊκός), Χριστοφορίδης (Αρης Αβάτου), Καλαιτζίδης (Αρης Αβάτου), Σαρηγιαννίδης (Αρης Αβάτου), Μπουλούτ (Άρης Αβατου), Σιάκκας (Δόξα Κάτω Καμήλας), Κεχαγιάς (Δόξα Κάτω Καμήλας), Αηδονιδης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Ζάντσιος (Δόξα Κάτω Καμήλας), Μπίλης (Δόξα Κάτω Καμήλας), Λάττα ( Δόξα Θεολόγου), Αντωνιάδης (Δόξα Θεολόγου), Μουσας (Δόξα Θεολόγου), Μπρατσιάνι (Δόξα Θεολόγου), Δημητριάδης (Κιλκισιακός), Λαμπόγλου (Κιλκισιακός)

Δείτε Επίσης

Scroll Up