Οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στην Γ΄ Εθνική

Συντάκτης: Share:
Επιστολή στην ΕΠΟ και κραυγή αγωνίας από τους εκπροσώπους του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

Ο Ορφέας Ξάνθης  και ο Αετός Οφρυνίου οδηγούν την κούρσα στην κορυφή του 1ου Ομίλου της Γ΄ εθνικής κατηγορίας, ενώ στον 2ο όμιλο  ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας  τρίτωσε τις επιτυχίες και γεύεται μόνος πρώτος την κορυφή με 9  βαθμούς. Στον 3ο όμιλο η ΑΕ Καρίτσας πρωτοπορεί αήττητη με 9 επίσης βαθμούς.

 

Αναλυτικά οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 3 ΑΓΩΝΕ:Σ)

  • Ορφέας Ξάνθης 7 (7-2)
  • Αετός Οφρυνίου 7 (4-2)
  • Ηρακλής 6 (8-1)
  • Πανδραμαϊκός 6 (5-2)
  • Αλεξανδρούπολη FC 6 (3-2)
  • Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 6 (3-4)
  • ΑΕ Αμπελοκήπων 4 (3-3)
  • ΑΕ Ευόσμου 4 (3-4)
  • Ελπίδα Σαπών 4 (2-3)
  • ΑΕ Διδυμοτείχου 3 (4-3)
  • Εθνικός Σοχού 3 (3-3)
  • Νέστος Χρυσούπολης 3 (3-3)
  • Απόλλων Παραλιμνίου 3 (2-2)*
  • Άρης Αβάτου 3 (3-5)
  • Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 0 (1-5)*
  • Αναγέννηση Θαλασσιάς 0 (0-6)

* Οι ομάδες με αστερίσκο έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(4η, Κυριακή 25/10)

Νέστος Χρυσούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Αετός Οφρυνίου

Ένωση Αλεξανδρούπολης – Αναγέννηση Θαλασσιάς

Άρης Αβάτου – ΑΕ Αμπελοκήπων

Πανδραμαϊκός – Ηρακλής Αμπελοκήπων

ΑΕ Διδυμοτείχου – Ορφέας Ξάνθης

Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Εθνικός Σοχού

ΑΕ Ευόσμου – Ελπίδα Σαπών

 

2ος όμιλος

(3η αγωνιστική)

Βαθμολογία

 

Ποσειδώνας Μηχανιώνας    9  (5-1)

Θύελλα Σαρακηνών   7   (5-2)

Θερμαϊκός Θέρμης    5  (6-3)

ΠΑΟ Κουφαλίων  5    (5-2)

Νίκη Αγκαθιάς   4*   (3-1)

Αναγέννηση Γιαννιτσών   4    (4-3)

Αγροτικός Αστέρας    3**  (2-0)

Μέγας Αλ. Τρικάλων   3*  (2-3)

Αναγέννηση Πλαγιάς   3  (3-5)

Εθνικός Γιαννιτσών    3  (3-5)

Μακεδονικός    2   (3-4)

Εδεσσαϊκός     2   (1-4)

Καλλικράτεια  1**  (1-1)

Αετός Βαρβάρας    0  (2-6)

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας   0* (0-5)

*Με αστεράκι οι ομάδες που έχουν κάνει το ρεπό τους ή έχουν γενικά ένα παιχνίδι λιγότερο

 

Το πρόγραμμα 

της  επόμενης 4η αγωνιστικής

Νίκη Αγκαθιάς     –      ΠΑΟ Κουφαλίων

Εδεσσαϊκός         –      Αναγέννηση Πλαγιάς

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας    –      Αγροτικός Αστέρας

Αναγέννηση Γιαννιτσών        –      Μακεδονικός

Ρεπό           –      Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων

Θερμαϊκός Θέρμης       –      Εθνικός Γιαννιτσών

Νέα Καλλικράτεια         –      Θύελλα Σαρακηνών

Ποσειδών Μηχανιώνας         –      Αετός Βαρβάρας

 

3oς όμιλος:

Βαθμολογία

1       Α.Ε. Καρίτσας                            5-0          9

2       Αετός Μακρυχωρίου           7-1       7

3       Εθνικός Νέου Κεραμιδίου     5-2    6

4       Α.Ο. Σελλάνων                          4-1   6

5       Αναγέννηση Καρδίτσας                5-3      5

6       Ατρόμητος Παλαμά                    3-2        5

7       Οικονόμος Τσαριτσάνης        3-5 4

8       Ερμής Αμυνταίου                         3-6       3

9       Ηρακλής Λάρισας                        1-1       2

10     Π.Ο. Ελασσόνας                          3-7       2

11     Μακεδονικός Φούφα           0-1      0

12     Δίας Δίου                                  0-1  0

13     Μετέωρα                                      0-2   0

14     Φ.Σ. Κοζάνη                               0-3          0

15     Π.Ο. Φήκης                                1-5          0

 

Το πρόγραμμα

της επόμενης 4ης αγωνιστικής:

Αναγέννηση Καρδίτσας – Αετός Μακρυχωρίου

Δίας Δίου – ΑΣ Μετέωρα

ΠΟ Φήκης – Οικονόμος Τσαριτσάνης

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – ΑΕ Καρίτσας

Ηρακλής Λάρισας – ΑΟ Σελλάνων

Κοζάνη – Ατρόμητος Παλαμά   Αναβολή

ΠΟ Ελασσόνας – Μακεδονικός Φούφα Αναβολή

Ρεπό: Ερμής Αμυνταίου

Scroll Up