Τα αποτελέσματα στους οκτώ Ομίλους της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας

Συντάκτης: Share:

Στις κυριακάτικες (8/3) αναμετρήσεις των 8 ομίλων της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

1oς όμιλος

 (23η αγωνιστική)

Πανσερραϊκός – Νέστος Χρυσούπολης 5-0

Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης 0-0

Ένωση Aλεξανδρούπολης – Πανδραμαϊκός 1-0

Κιλκισιακός – Δόξα Κάτω Καμήλας 1-3

Κεραυνός Πέρνης – Ηρακλής Νέου Ζυγού 0-3

(7/3) Αετός Ορφανού – Απόλλων Παραλιμνίου 0-1

Ρεπό: Δόξα Θεολόγου Ποτού

 

2ος όμιλος

(27η αγωνιστική)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας – Εδεσσαϊκός 0-0

Μακεδονικός – Αγροτικός Αστέρας 0-0

Ποσειδών Μηχανιώνας – Αστραπή Μεσοποταμίας 1-0

Γιαννιτσά – Θερμαϊκός Θέρμης 1-0

Φλώρινα – Νίκη Αγκαθιάς 0-1

Σειρήνα – Νέα Καλλικράτεια 0-3 ά.α.

Αλμωπός Αριδαίας – Άρης Παλαιοχωρίου 3-0 ά.α.

Ρεπό: Θύελλα Σαρακηνών

 

3ος όμιλος

(23η αγωνιστική)

 

Μετέωρα – Αλμυρός 1-0

Α.Ο. Σελλάνων – Πιερικός 1-1

Δίας Δίου – Ηρακλής Λάρισας 0-3

Α.Ο. Ποταμιάς – Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-1

Διαγόρας Στεφανοβικείου – Θησέας Αγριάς 2-1

Αταλάντη – Ατρόμητος Παλαμά 2-1

Α.Ε. Καρίτσας – Διγενής Νεοχωρίου 1-0

 

4ος όμιλος

(23η αγωνιστική)

Θιναλιακός – Αχέρων Καναλακίου 3-0

Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕΠ Καραγιαννίων 2-2

Τηλυκράτης – Σούλι Παραμυθίας 4-0

Α.Ε. Μεσολογγίου – Ναυπακτιακός Αστέρας 4-0

Μακεδονικός Φούφα – Αναγέννηση Άρτας 0-0

Α.Ο. Ανατολής – ΠΑΣ Πρέβεζα 2-0

Α.Ε. Λευκίμμης – Αστέρας Ιτέας 3-0 ά.α.

 

5ος όμιλος

(23η αγωνιστική)

Άνω Μερά Μυκόνου – Ηλυσιακός 2-0

Πανθηραϊκός – Καλλιθέα 1-1

Φωστήρας – Άγιοι Ανάργυροι 1-0

Κηφισιά – Κερατσίνι 2-1

Άγιος Ιερόθεος – Ερμής Κορυδαλλού 5-0

Ακράτητος – Θύελλα Καμαρίου 1-4

Εθνικός – Μοσχάτο 2-1

 

6ος όμιλος

 (23η αγωνιστική)

Παλληνιακός – Θύελλα Ραφήνας 1-2

Α.Ο. Υπάτου – ΑΕΚ Τρίπολης 2-1

Κόρινθος – Μαρκό 1-4

Ρόδος – Αχαρναϊκός 2-0

Αιολικός – Κιθαιρών Καπαρελλίου 1-0

Παναρκαδικός – Νέα Αρτάκη 0-1

Ρεπό: Αήττητος

 

7ος όμιλος

 (23η αγωνιστική)

Σπάρτη – Θύελλα Πατρών 1-0

Παναργειακός – Πανγυθεατικός 2-0

Διαβολίτσι – Πανηλειακός 4-1

Αστέρας Βλαχιώτη – Ολυμπιακός Ζαχάρως 5-0

Α.Ο. Τσιλιβή – Ζάκυνθος AΝΑΒΟΛΗ

ΠΑΟ Βάρδας – Ερμιονίδα ΑΝΑΒΟΛΗ

Διαγόρας Βραχνέικων – Ναύπλιο ΑΝΑΒΟΛΗ

 

8ος όμιλος

(3η αγωνιστική πλέι οφ)

Γιούχτας – Επισκοπή 2-1

Ηρόδοτος – Πανακρωτηριακός 2-1

(3η αγωνιστική πλέι άουτ)

Α.Ο. Πόρου – Ρεθυμνιακός 2-2

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ατσαλένιος 1-0

Ρεπό: Άγιος Νικόλαος