Tα αποτελέσματα της Γ΄ Εθνικής

Συντάκτης: Share:

Στους αγώνες της 15ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα.

1ος όμιλος (15η αγωνιστική)

Απόλλων Παραλιμνίου – Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0

Κεραυνός Πέρνης – Καβάλα 0-2

Αετός Ορφανού – ΠΑΟ Κοσμίου 3-0

Άρης Αβάτου – Ασπίδα Ξάνθης 1-0

Αλέξανδρος Κιλκίς – Ορφέας Ξάνθης 2-1

Πανσερραϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 5-2

Α.Ε. Καλαμπακίου – Νέστος Χρυσούπολης 1-2

 

2ος όμιλος  (15η αγωνιστική)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Λαγκαδάς 1-0

Αλμωπός Αριδαίας – ΠΟ Τρίγλιας 2-0

Άρης Παλαιοχωρίου – Ερμής Αμυνταίου 3-2

Bέροια – Μακεδονικός 3-1

Ολυμπιακός Κυμίνων – Νίκη Αγκαθιάς 0-1

Αγροτικός Αστέρας – Εδεσσαϊκός 0-0

(30/1) Μελιτέας Μελίτης – Γιαννιτσά

 

3ος όμιλος (15η αγωνιστική)

Θεσπρωτός – Τηλυκράτης 0-1

Αχέρων Καναλακίου – Κρόνος Αργυράδων 1-0

Ναυπακτιακός Αστέρας – Σούλι Παραμυθιάς 2-1

(30/1) Γρεβενά Αεράτα – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

(30/1) Μακεδονικός Σιάτιστας – Θρίαμβος Σερβιανών

(30/1) Μακεδονικός Φούφα – Α.Ε. Λευκίμμης

Ρεπό: Α.Ο. Φλωριάδας

 

4ος όμιλος (15η αγωνιστική)

Αστέρας Ιτέας – Πιερικός 2-1

Μετέωρα – Ολυμπιακός Βόλου 2-0

Α.Ο. Σελλάνων – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-1

Νίκη Βόλου – Στυλίδα 8-0

Αλμυρός – Φωκικός 0-0

Απόλλων Μακρυχωρίου – Θησέας Αγριάς 1-2

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 ά.α.

 

5ος όμιλος (15η αγωνιστική)

Ατρόμητος Πειραιά – Αμπελακιακός 1-1

Α.Ε. Νεάπολης – Κερατσίνι 2-3

Ιωνικός – Γιούχτας 0-0

Επισκοπή – Προοδευτική 0-2

Παλαιοχώρα – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-2

Ατσαλένιος – Ο.Φ. Ιεράπετρας 3-2

Ρεπό: Εθνικός

 

6ος όμιλος (15η αγωνιστική)

Διαγόρας – Αχαρναϊκός 1-0

Πανηλειακός – Φοίβος Κρεμαστής 2-0

Ιάλυσος – Παναιγιάλειος 3-0

Νίκη Τραγανού – Παλληνιακός 2-2

Πανμοβριακός – ΠΑΟ Βάρδας 1-1

Θύελλα Ραφήνας – Αστέρας Αμαλιάδας 3-0

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνέικων

 

7ος όμιλος (14η αγωνιστική)

Θύελλα Καμαρίου – Απόλλων Ερέτριας 3-0

Αιολικός – Κόρινθος 4-0

Αιγάλεω – Άγιοι Ανάργυροι 2-1

Χαλκίδα – Άγιος Ιερόθεος 0-2

Ηλυσιακός – Πανθηραϊκός 1-1

Καλλιθέα – Χαραυγιακός 1-1

 

8ος όμιλος (15η αγωνιστική)

Α.Ο. Εικοσιμίας – Ασπρόπυργος 0-4

Α.Ο. Υπάτου – Παναργειακός 0-1

Αστέρας Βλαχιώτη – Καλαμάτα 1-0

Αμβρυσσέας – Πέλλανας Καστορείου 0-1

Ερμιονίδα – Μανδραϊκός 3-0

Λέρνα – Παναρκαδικός 3-0

Πάμισος Μεσσήνης – Α.Ο. Κατασταρίου ANABOΛΗ