Το αυριανό πρόγραμμα της Γ΄ Εθνικής

Συντάκτης: Share:

Συνεχίζεται αύριο το πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής κατηγορίας με αμείωτο το ενδιαφέρον στους ομίλους του βορρά. Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Απόλλων Παραλιμνίου-Εθνικός Σιδηροκάστρου

Κεραυνός Πέρνης-Καβάλα

Αετός Ορφανού-ΠΑΟ Κοσμίου

Άρης Αβάτου-Ασπίδα Ξάνθης

Αλέξανδρος Κιλκίς-Ορφέας Ξάνθης

Πανσερραϊκός-Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Α.Ε. Καλαμπακίου-Νέστος Χρυσούπολης

 

 

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ

  1. Νέστος Χρυσούπολης 33 28-8
  2. Καβάλα 32 27-3
  3. Αετός Ορφανού 25 23-13

4.Άρης Αβάτου 22 15-9

5.Κεραυνός Πέρνης 22 14-7

  1. Ορφέας Ξάνθης 20 19-17
  2. Πανσερραϊκός 19 21-14
  3. Αλέξανδρος Κιλκίς 17 13-9
  4. Απόλλων Παραλιμνίου 17 10-11

10.Καλαμπάκι 11 6-16

  1. Ασπίδα Ξάνθης 10 9-30
  2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 9 10-24
  3. Εθνικός Σιδηροκάστρου 9 6-25
  4. ΠΑΟ Κοσμίου 8 10-25

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟ Κουφαλίων-ΑΠΕ Λαγκαδά

Αλμωπός Αριδαίας-ΠΟ Τριγλίας

Άρης Παλαιοχωρίου-Ερμής Αμυνταίου

Βέροια-Μακεδονικός

Ολυμπιακός Κυμίνων-Νίκη Αγκαθιάς

Μελιτέας Μελίτης-ΑΣ Γιαννιτσά

Αγροτικός Αστέρας-Εδεσσαϊκός

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ

  1. Άρης Παλαιοχωρίου 28 22-13

2.Τρίγλια 25 14-6

  1. Βέροια 24 22-10
  2. Νίκη Αγκαθιάς 23 12-6
  3. Αγροτικός Αστέρας 23 16-10

6.Εδεσσαϊκός 22 26-7

  1. Μακεδονικός 21 12-11
  2. Αλμωπός Αριδαίας 18 14-10
  3. Γιαννιτσά 17 14-11

10.ΑΠΕ Λαγκαδά 13 11-10

  1. Ολυμπιακός Κυμίνων 10 5-15

12.ΠΑΟ Κουφαλίων 7 11-22

  1. Ερμής Αμυνταίου 6 4-26
  2. Μελιτέας Μελίτης 5 12-38

*Γιαννιτσά, ΑΠΕ Λαγκαδά, Ερμής Αμυνταίου και Βέροια έχουν αγώνα λιγότερο.

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Θεσπρωτός-Τηλυκράτης Λευκάδας

Αχέρων Καναλακίου-Κρόνος Αργυράδων

Ναυπακτιακός Αστέρας-Σούλι Παραμυθιάς

ΣΤΙΣ 30/1

Μακεδονικός Φούφα-ΑΕ Λευκίμμης

Γρεβενά Αεράτα-Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας
Μακεδονικός Σιάτιστας-Θρίαμβος Σερβιανών

Ρεπό: ΑΟ Φλωριάδας

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ

  1. Μακεδονικός Φούφα 27 23-13

2.Ναυπακτιακός Αστέρας 23 22-9

3.Σούλι Παραμυθιάς 22 22-13

  1. Λευκίμμη* 21 22-8

5.Κρόνος Αργυράδων 21 12-6

  1. Θεσπρωτός 20 18-7
  2. Τηλυκράτης Λευκάδας18 14-13

8.Αχέρων Καναλακίου 17 16-8

  1. Καλλιθέα Καστοριάς 16 15-14
  2. Θρίαμβος Σερβιανών 16 12-8
  3. Μακεδονικός Σιάτιστας 5 10-25
  4. ΑΟ Φλωριάδας 2 0-29
  5. Γρεβενά Αεράτα 2 4-39

*Έχουν εκτίσει το ρεπό του β´ γύρου

*Ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας έχει ένα μηδενισμό και μείον τρεις βαθμούς.

*Ο ΑΟ Φλωριάδας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

4ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ Σελλάνων-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας

Νίκη Βόλου-ΑΟ Στυλίδας

ΓΣ Αλμυρού-Φωκικός

Απόλλων Μακρυχωρίου-Θησέας Αγριάς

Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αναγέννηση Καρδίτσας

Αστέρας Ιτέας-Πιερικός

ΑΣ Μετέωρα-Ολυμπιακός Βόλου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ

  1. Ολυμπιακός Βόλου 35 39-7
  2. Νίκη Βόλου 35 34-4
  3. Αλμυρός 22 16-10
  4. Μετέωρα 21 19-10
  5. Αστέρας Ιτέας 19 16-12
  6. ΑΟ Σελλάνων 18 16-14
  7. Απόλλων Μακρυχωρίου 17 14–18
  8. Θησέας Αγριάς 17 12-18
  9. Πιερικός 16 16-16
  10. Στυλίδα 14 13-27
  11. Οικονόμος Τσαριτσάνης 13 13-22
  12. Φωκικός 11 8-19
  13. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 10 11–21
  14. Αναγέννηση Καρδίτσας 1 7-37

*Η Αναγέννηση Καρδίτσας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

*Αγώνα λιγότερο έχουν Μετέωρα και Αστέρας Ιτέας.