Το πρόγραμμα της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας και οι βαθμολογίες

Συντάκτης: Share:

Ο Πανσερραϊκός στον 1ο όμιλο  ταξιδεύει στην Χρυσούπολη όπου μετρά τις δυνάμεις του κόντρα στον Κεραυνό Πέρνης , αλλά λογικά αναμένεται εύκολα η δύσκολα να περάσει με διπλό.

1ος όμιλος

Αναλυτικά το πρόγραμμα

 Κυριακή 16/2, Ώρα 15:00

 Ηρακλής Ζυγού – Απόλλων Παραλιμνίου

Πανδραμαϊκός – Ορφέας Ξάνθης

Κιλκισιακός – Άρης Αβάτου

Δόξα Θεολόγου – Αετός Ορφανού

Δόξα Κάτω Καμήλας – Νέστος Χρυσούπολης

Κεραυνός Πέρνης – Πανσερραϊκός

 

Ρεπό: Ένωση Αλεξανδρούπολης

 

 Η βαθμολογία

  1. Πανσερραϊκός 46 (47-11)
  2. Νέστος Χρυσούπολης 41 (31-17)
  3. Πανδραμαϊκός 36 (29-16)*
  4. Αετός Ορφανού 31 (32-20)
  5. Απόλλων Παραλιμνίου 30 (24-14)*
  6. Δόξα Κάτω Καμήλας 27 (33-24)
  7. Άρης Αβάτου 26 (22-21)*
  8. Ένωση Αλεξανδρούπολης 21 (15-23)

——————————————————-

  1. Ορφέας Ξάνθης 21 (20-28)*
  2. Κεραυνός Πέρνης 15 (24-38)
  3. Κιλκισιακός 10 (13-38)*
  4. Δόξα Θεολόγου 8 (9-36)
  5. Ηρακλής Ζυγού 7 (8-21)*

*Έχουν πραγματοποιήσει το ρεπό τους στον β’ γύρο

 

 

2ος όμιλος

  Ο Θερμαϊκός Θέρμης νίκησε  στην αυλαία της 24ης αγωνιστικής τον ΠΟ Ν. Καλλικράτειας 1-0 και αναρριχήθηκε στην τετράδα της βαθμολογίας. Αύριο  δοκιμάζεται στην Μηχανιώνα  ο πρωτοπόρος Αλμωπός, ενώ ο Μακεδονικός αγωνίζεται στην Φλώρινα με τον ΠΑΣ

 

24η  αγωνιστική

Θύελλα Σαρακηνών – ΑΟ Σειρήνα

Άρης Παλαιοχωρίου – Αγροτικός Αστέρας

Αστραπή Μεσοποταμίας – Εδεσσαϊκός

Θερμαϊκός Θέρμης – ΠΟ Ν. Καλλικράτειας 1-0

Νίκη Αγκαθιάς – Μ. Αλέξ. Τρικάλων

ΠΑΣ Φλώρινα – Μακεδονικός

Ποσειδών Μηχανιώνας – Αλμωπός Αριδαίας

Ρεπό: ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών

 

 Η βαθμολογία

  1. Αλμωπός Αριδαίας 52
  2. ΑΣ Γιαννιτσά 42
  3. Μακεδονικός 40
  4. Θερμαϊκός Θέρμης 40
  5. Θύελλα Σαρακηνών ΠΑΣ 36
  6. Εδεσσαϊκός 35
  7. Ποσειδών Μηχανιώνας 34
  8. Μέγας Αλέξανδρος Τρικ. Ημαθίας 34
  9. ΠΟ Ν. Καλλικράτειας 32
  10. Νίκη Αγκαθιάς 32
  11. Αγροτικός Αστέρας 29
  12. Φλώρινα ΠΑΣ 27
  13. Αστραπή Μεσοποταμίας 13
  14. Σειρήνα -6
  15. Άρης Παλαιοχωρίου -6

 

 

3oς όμιλος

 

Δύσκολη έξοδο επιχειρεί ο πρωτοπόρος Πιερικός στον Παλαμά Καρδίτσας  κόντρα στον τοπικό Ατρόμητο

 

20η αγωνιστική
Οικονόμος Τσαριτσάνης – ΑΣ Μετέωρα
Θησέας Αγριάς – Ηρακλής Λάρισας
Ατρόμητος Παλαμά – Πιερικός
Διγενής Νεοχωρίου – Αλμυρός
ΑΕ Καρίτσας – ΑΟ Σελλάνων
Αταλάντη – Δίας Δίου
Διαγόρας Στεφανοβικείου – Ποταμιά

 

Η  βαθμολογία

  1. Πιερικός 46
    2. Αγριά 40
    3. Ηρακλής Λάρισας 33
    4. Καρίτσα 31
    5. Σέλλανα 31
    6. Ατρόμητος Παλαμά 30
    7. Αλμυρός 26
    8. Αταλάντη 25
    ————
    9. Δίας Δίου 25
    10. Τσαριτσάνη 22
    11. Μετέωρα 21
    12. Νεοχώρι 18
    13. Στεφανοβίκειο 18
    14. Ποταμιά 2

 

Στην κορυφή η ΑΕ Ποντίων

 

Η ΑΕΠοντίων παραμένει  πρώτη στη βαθμολογία με 43 βαθμούς ενώ  υποδέχεται αύριο την ομάδα έκπληξη  της Παραμυθιάς που βρίσκεται στην 3η  θέση   με 37 βαθμούς.

 

 

4ος όμιλος

20η αγωνιστική

Αναγέννηση Άρτας –  Τηλυκράτης Λευκάδας

ΠΑΣ Πρέβεζα – Αστέρας Ιτέας

Αχέρων Καναλακίου – Ναυπακτιακός Αστέρας

ΑΕ Ποντίων Κοζάνης – Σούλι Παραμυθιάς

Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕ Μεσολογγίου

Θιναλιακός – ΑΕ Λευκίμμης

ΑΟ Ανατολής – Μακεδονικός Φούφα

 

Η βαθμολογία

 

  1. ΑΕ Ποντίων Κοζάνης 43
  2. Αναγέννηση Άρτας 41
  3. Σούλι Παραμυθιάς 37
  4. Αχέρων Καναλακίου 34
  5. Τηλυκράτης 2014 27
  6. Θιναλιακός 27
  7. ΑΕ Λευκίμμης 25
  8. Μακεδονικός Φούφα 25
  9. ΑΟ Ανατολής 23
  10. Μεσολογγίου ΑΕ 21
  11. Ναυπακτιακός Αστέρας 21
  12. ΠΑΣ Πρέβεζα 20
  13. Απόλλων Ευπαλίου 13
  14. Αστέρας Ιτέας 9

 

 

Scroll Up