ΓΚΡΑΝ ΓΚΙΝΙΟΛ: Στο… 97′ ο Γιαξής ισοφάρισε τον Απόλλωνα Πόντου 1-1 για τον ΠΑΟΚ Β!

Ακατάλληλο για καρδιακούς το σημερινό παιχνίδι για το πρωτάθλημα της Superleague 2, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ Β και τον Απόλλωνα Πόντου, που έχασε τη νίκη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, με το γκολ του Γιαξ΄’η μέσα από την περιοχή!

Ο Απόλλων Πόντου είχε προηγηθεί νωρίς (31′ ) με γκολ του Εσαλό και φαινόταν να κρατάει τη νίκη έως το 97′ όταν ο Γιαξής εκμεταλλεύθηκε μια αδράνεια στην άμυνα της ομάδας του Καλαϊτζίδη και ισοφάρισε 1-1.

ΣΚΟΡΕΡ: 90+6′ Γιαξής σουτ – 31′ Εσαλό σουτ

ΠΑΟΚ Β (Γκαρσία): Μοναστηρλής, Σελιμάι (46′ Κιτσάκης), Τσοπούρογλου, Παναγιώτου, Μορικέλι (76′ Γιαξής), Μελετίδης (76′ Γρόσδης), Νινούα, Δαρέλας (64′ Σπυρίδης), Μπράντονιτς, Σαλαμούρας (46′ Χατζηστραβός), Γκορτεζιάνι.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Αμαραντίδης, Ντιαλόσι, Δαλιανόπουλος, Τσαγκαλίδης, Μουμίν, Καλογέρης, Ντοναλντόνι, Φωκαΐδης (12′ λ.τ Κωστίκα (70′ Μπελεβώνης), Λαμπίρης, Εσαλό (70′ Κόντσι).

Διαιτητής: Μέγας (Πιερίας)
Βοηθοί: Νικολαϊδης, Πατρας (Μακεδονίας)
Κίτρινες: Σελιμάι – Ντοναλντόνι, Λαμπίρης, Κωστίκα, Καλογέρης, Πίτκας