Η Ίντερ τερμάτισε δεύτερη 0-2 στο Μπέργκαμο

Η Ίντερ πέρασε νικηφόρα από το Μπέργκαμο  κερδίζοντας την Αταλάντα και τερμάτισε δεύτερη

Οι «νερατζούρι» κέρδισαν την Αταλάντα με 2-0 στην έδρα της και τερμάτισαν στη 2η θέση, ένα μόλις βαθμό πίσω από τη Γιουβέντους

Στο πρώτο κιόλας λεπτό, ο Γιανγκ σέντραρε από αριστερά και ο Ντ’Αμπρόζιο με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Ίντερ ενώ στο 20’ η Ίντερ πήρε κεφάλι δύο τερμάτων. Ο Γιανγκ πήρε την μπάλα στα αριστερά, συνέκλινε και με πανέμορφο πλασέ έκανε το 0-2.

Στην επανάληψη το ματς «έσβησε» και δεν υπήρξε ούτε μία καλή φάση μπροστά από τις δύο εστίες, εκτός από το σουτ του Γκόζενς στο 83’, το οποίο πέρασε έξω.

ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Γκολίνι (5’ Σπορτιέλο), Τολόι, Ντζιμσίτι, Καστάιν (61’ Χάτεμπουρ), Γκόζενς, Γκόμες (90+1′ Ντα Ρίβα), Καλντάρα, Ντε Ρόουν, Φρόιλερ (61’ Μαλινόβσκι), Πάσαλιτς (61’ Μουριέλ), Σαπάτα

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ντε Φράι, Γοδίν, Μπαζτόνι (77’ Σκρίνιαρ), Ντ’Αμπρόζιο (77’ Μπιράγκι), Μπαρέλα (90′ Έρικσεν), Μπρόζοβιτς, Γκαλιαρντίνι, Γιανγκ (90′ Μόουζες), Λουκάκου, Λαουτάρο Μαρτίνες (71’ Σάντσες)