Διπλό… κορυφής για τον ΟΦΗ στην Κέρκυρα

Χωρίς να αφήσουν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης, ο ΟΦΗ ξεπέρασε εύκολα με 3-0 το εμπόδιο της Κέρκυρας. Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα οι Κρητικοί μετά το εν λόγω αποτέλεσμα σε ένα κάκιστο αγωνιστικό χώρο.

Στην πρώτη καλή στιγμή του ματς, μετά από οκτώ λεπτά παιχνιδιού, το σουτ του Κοιλιάρα κατέληξε στα δίκτυα για το 1-0 υπέρ του ΟΦΗ. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Ντίνας πήρα την μπάλα στην επαναφορά από σουτ που είχε προηγηθεί και με πλασέ από κοντά διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 84′ από τον Βουό, μετά την ασίστ του Μιχόγεβιτς.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Αθανασόπουλος, Σανδραβέλης (71’ Σπίνουλας), Βέρτζος, Γεωργακόπουλος, Αναστασίου, Ντα Μότα, Θεοδωράκης, Βίλα (80’ Τουράμ), Νίκιτς, Ντα Σίλβα (79’ Σιατραβάνης), Μίσκου.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Κοιλιάρας, Αργυρόπουλος, Ποτουρίδης (65’ Κομεσίδης), Μιχόγεβιτς, Νάστος, Οικονόμου, Σάσι, Κουτσιανικούλης, Ντίνας (75’ Νοικοκυράκης), Βουό (85’ Καλαϊτζάκης).