Η ΑΕΚ με Λιβάγια στους “16” εκτός ο Βόλος έπεσε “θύμα” της Λαμίας

Η ΑΕΚ προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας καθώς επικράτησε του Βόλου στο γήπεδο Νεάπολης με σκορ 3-1.

Μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης η ΑΕΚ σκόραρε με τον Μοράν, κάνοντας το 0-1 . Δυο λεπτά αργότερα ο Πίσπας έφερε το ματς ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο η είσοδος των Μπογέ και Κλωναρίδη ανέβασαν την ΑΕΚ και ο Λιβάγια 59′, έκανε το 1-2 , ενώ στο 71΄από πάσα Κλωναρίδη ο Λιβάγια πέτυχε το 1-3, ενώ οι Βολιώτες μετά την έκταση που πήρε το σκορ στην Φιλιππούπολη με τη Λαμία κατέβασαν ρυθμούς .

ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Μπουργάνης, Καρρίκι (62′ Πίτου Γκαρσία), Δημόπουλος (46′ Γκαλίτσιος), Ρούσσος, Ενγκουέμ, Δόρης, Ηλιόπουλος, Δεμηρτζόγλου, Λούκας Γκαρσία (46′ Κορέλας), Φράγκος, Πίσπας.
ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Τσιντώτας, Γκάλο, Γιαννούτσος, Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Τσόσιτς, Μοράν (76′ Μπάμπης) , Γιαννιώτας, Αλμπάνης (55′ Μπογέ), Μπότος (55′ Κλωναρίδης), Λιβάγια.