Κρητική ισοπαλία στο «Παγκρήτιο»

Ισόπαλος με 1-1 ολοκληρώθηκε ο… εμφύλιος της Κρήτης στο «Παγκρήτιο» ανάμεσα σε Εργοτέλη και ΟΦΗ. Στην έδρα των «ασπρόμαυρων» στη ρεβάνς θα κριθεί η πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να σκοράρουν στο πρώτο μέρος και τους γηπεδούχους να ισοφαρίσουν στη διάρκεια του δεύτερου. Συγκεκριμένα, ο ΟΦΗ πήρε το προβάδισμα στο 28’ από το σουτ του Νάστου, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 66ο λεπτό με τον Ιατρούδη.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Κατσιμήτρος, Μαζουλουξής, Γιακούμπου, Μπουτσάκης (64′ Λαμπάκης), Μπάτζιος, Μπουρσέλης, Μπρους, Τσέλιος, Ιατρούδης, Έφορντ, Καπνίδης (54′ Κούατενγκ).

ΟΦΗ: Στρέζος, Μπράουν, Γιαννούλης, Μιχόγεβιτς, Ποτουρίδης, Νάστος, Οικονόμου, Ντίνας (78′ Κυριακίδης), Σάσι (45′ Πλατέλλας), Κοροβέσης, Βουό (64′ Πέρσον).