Τα αποτελέσματα για την α΄φάση του Κυπέλλου Ελλάδας  – Το αυριανό πρόγραμμα

Συντάκτης: Share:

Πρεμιέρα  σήμερα στο Κύπελλο Ελλάδας με τη διεξαγωγή αγώνων της 1ης φάσης (το κυρίως μενού θα γίνει την Κυριακή 29/8).

Το Κύπελλο Ελλάδας ξεκίνησε για τη σεζόν 2021-22 και το Σάββατο σφραγίστηκαν τα πρώτα τέσσερα εισιτήρια. Στην α’ φάση οποία συμμετέχουν ομάδες της Γ’ Εθνικής και έγιναν τα πρώτα παιχνίδια.

Η Κοζάνη επικράτησε 2-1 της Δήμητρας Ευξεινούπολης και προκρίθηκε στη β’ φάση, όπως και ο Άγιος Νικόλαος, ο οποίος νίκησε 2-0 στην Κρήτη τον Αστέρα Βάρης

Στην 2η φάση προκρίθηκαν οι ΦΣ Κοζάνη, Αγιος Νικόλαος, ΑΕ Λευκίμμης και Αίας Σαλαμίνας.

Τα αποτελέσματα της ημέρας:

Κοζάνη ΦΣ-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-1

ΑΕ Λευκίμμης-Ατρόμητος Παλαμά 3-2 (2-2 κ.δ., 3-2 παρ.)

ΑΟ Πόρου-Αίας Σαλαμίνας 3-4 πεν. (0-0 κ.δ., 0-0 παρ.)

Άγιος Νικόλαος-Κυανούς Αστήρ Βάρης 2-0

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα 

1ος όμιλος

Ποσειδών Μηχανιώνας-Απόλλων Παραλιμνίου
Εδεσσαϊκός-Εθνικός Ν. Κεραμιδίου
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων-Ηρακλής Αμπελοκήπων
Αλεξανδρούπολη FC-Θερμαϊκός Θέρμης
Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας
ΑΣ Γιαννιτσά-Άρης Αβάτου
Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης
Θύελλα Σαρακηνών-Πανδραμαϊκός
Αναγέννηση Πλαγιάς-Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου
Απόλλων Καλαμαριάς-Μακεδονικός 0-3 α.α.

2ος όμιλος

ΑΕ Λευκίμμης-Ατρόμητος Παλαμά 3-2 παρ. (2-2 κ.α.)
Κοζάνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-1
Παναγρινιακός-Ηρακλής Λάρισας
ΠΟ Φήκης-Αναγέννηση Άρτας
Αχέρων Καναλακίου-Αετός Μακρυχωρίου
ΟΦ Αγίου Ματθαίου-Θησέας Αγριάς
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου
Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης
ΑΟ Υπάτου-Αμβρακικός Λουτρού
ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας (5/9)

3ος όμιλος

Ερμής Μελιγούς-Φοίνικας Ν. Επιδαύρου
Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα
ΠΑΟ Ρουφ-Παναιγιάλειος
Νέα Αρτάκη-ΠΑΟ Βάρδας
Ηλιούπολη-Αίας Γαστούνης
Φωστήρας-Παναχαϊκή
Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου (5/9)
Πανιώνιος-Αταλάντη 0-3 α.α.
Διαγόρας Βραχνέικων-Ζάκυνθος 3-0 α.α.
Άνευ αγώνα: Χαραυγιακός

4ος όμιλος

Πόρος-Αίας Σαλαμίνας 3-4 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)
ΑΟ Αγίου Νικολάου-Αστέρας Βάρης 2-0
ΑΕ Νεάπολης-Αήττητος Σπάτων
Προοδευτική-Σαντορίνη
Γιούχτας-Αλμυρός Γαζίου
ΑΟ Άνω Μερά Μυκόνου-Εθνικός (5/9)
Αιολικός-Πανελευσινιακός (5/9)
Άρης Σούδας-ΑΟ Καραβάς (5/9)
Ατσαλένιος-ΑΟ Πυλίου Κω (5/9)
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Κερατσίνι (5/9)