Το… σήκωσε ο Θερμαϊκός Θέρμης

Στην κατάκτηση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών της ΕΠΣΜ έφτασε ο Θερμαϊκός Θέρμης που επιβλήθηκε με 3-1 του Ποσειδώνα Μηχανιώνας στον μεγάλο τελικό του θεσμού που διεξήχθη στο γήπεδο της Τούμπας.

Η ομάδα της Θέρμης ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς την αναμέτρηση καθώς με τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου, ο Λεωνίδας Αχαλινόπουλος κατάφερε να ανοίξει τον… χορό των γκολ. Η απάντηση των τυπικά γηπεδούχων ήρθε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ξανθόπουλου.

Οι «πράσινοι» παρά την ισοφάριση δεν πτοήθηκαν και κατάφεραν να πάρουν και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Φούσκα στο 66΄. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 89ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Λεωνίδα Αχαλινόπουλου.

Ποσειδώνας Μηχανιώνας: Σταυρίδης, Τσεμεκίδης, Κουκουρώνας, Μπιμπισίδης, Μάντζιος, Μαυρής, Ξανθόπουλος, Χαλκιάς, Συρόπουλος. Παπακωνσταντίνου, Φιλιππίδης.

Έπαιξαν και οι: Γκέρσι, Μακρής, Δεληζάνος.

Θερμαϊκός Θέρμης: Παναγιωτίδης, Κοσμίδης, Ράτζα, Κολώνης, Φάκκας, Τρόκας, Αχαλινόπουλος Λ., Στεφανίδης. Αχαλινόπουλος Κ., Μπικιάρης Ρ., Φούσκας.

Έπαιξαν και οι: Μπικιάρης Ν., Κουτσικοβαγγέλης, Χαραλαμπίδης και Πασιαρδής.