Κατά τη διάρκεια της σημερινής ημέρας σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα στους αγώνες της ΕΠΣΜ:
Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(16η αγωνιστική)
——————————————
ΠΑΟΝ Επιβατών – Φοίνικας Πολίχνης 0-1 ΤΕΛΙΚΟ (Γιαγιάκος 49′)
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(13η αγωνιστική)
——————————————————
ΜΑΣ Αγχιάλου – Μ.Αλέξ. Καλοχωρίου 1-1 ΤΕΛΙΚΟ ( ; / Χίσα 30′)
ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου – Αστέρας Αμπελοκήπων 3-2 ΤΕΛΙΚΟ (Αναγνωστίδης 12′, 50, αυτογκόλ 32′ / Χατζηαγοράκης 34′)
(*Απέκρουσε πέναλτι ο Χαμαλίδης του ΑΟΚ στο 45′)
Κανονιέρηδες – Δόξα Ρετζικίου 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(13η αγωνιστική)
——————————————————
ΑΕ Φιλύρου – Μακεδονικός Λητής 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Α ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(13η αγωνιστική)
——————————————————
Αστέρας Ραιδεστού – ΑΕ Κρήνης 4-0 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(10η αγωνιστική)
——————————————————
Θρίαμβος Παρθενίου – Μ.Αλέξ. Ελλήνων 2-4 ΤΕΛΙΚΟ
Σταυραετός Ευξεινούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 0-3 α.α.
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(10η αγωνιστική)
——————————————————
ΑΕ Αμπελοκήπων – ΑΜΣ Νικόπολη 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Φίλιππος Ελεούσας – Ενωση Ανθοκήπων Καρατάσου 2-2 ΤΕΛΙΚΟ
Ελπίδες Σταυρούπολης – Αγροτικός Αστέρας 2016 υποδομή 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Μακεδονικός Μοναστηρίου – Ατλας Αμπελοκήπων Μενεμένης 0-0 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(10η αγωνιστική)
——————————————————
ΔΑΣ Ωραιοκάστρου – Μακεδών Ευόσμου 6-0 ΤΕΛΙΚΟ
Αστραπή Μεσαίου – Κεραυνός Αγίου Παύλου 1-0 ΤΕΛΙΚΟ (Μαρμαρίδης 74′)
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(10η αγωνιστική)
——————————————————
Ελλήσποντος Κριθιάς – Δάφνη Ευαγγελισμού 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(10η αγωνιστική)
——————————————————
Αετοί Θεσ/νίκης 2015 – Κισσός Χορτιάτη 0-4 ΤΕΛΙΚΟ
Ατρόμητος Τριαδίου – ΑΕ Χαριλάου – Αγιος Ελευθέριος 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ (ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)(10η αγωνιστική)
——————————————————
Δόξα Τριλόφου – Απόλλων Κάτω Σχολαρίου 5-1 ΤΕΛΙΚΟ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ(7η αγωνιστική)
—————————————–
ΑΟ Μεσήμβριας – Νέα Πολιτεία Ευόσμου 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ(7η αγωνιστική)
—————————————–
Χαρ. Επαμεινώνδας – Ελπίδες Συκεών 1-2 ΤΕΛΙΚΟ
15:30 ΑΕ Νεάπολης Αστραπή Θεσ. – Λιονταράκια 5-1 ΤΕΛΙΚΟ (Βασιλειάδης x2, Μαζάνης, Ζόρι πεν.)
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ(7η αγωνιστική)
—————————————–
ΑΣ Νέων Ν. Κρήνης – ΠΑΣ Κεραυνός Μονοπηγάδου 1-3 ΤΕΛΙΚΟ
Ατρόμητος Αγ. Παρασκευής – Ερμής Μηχανιώνας 3-6 ΤΕΛΙΚΟ
Γ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ(7η αγωνιστική)
—————————————–
Αναγέννηση Καλοχωρίου 2015 – Δόξα Περιβολακίου 1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Μ. Αλέξανδρος Πέντε Βρυσών – Φοίνικας Σχολαρίου 4-1 ΤΕΛΙΚΟ
15:30 Ενωση Συκεών – ΠΑΟ Καρτερών 1-0
Πηγή: Epsm 24