Ήττα στην Σλοβακία για τους μικρούς του ΠΑΟΚ!

Πληρώνοντας δύο αμυντικά του λάθη η ομάδα Κ17 του ΠΑΟΚ γνώρισε εκτός έδρας ήττα με 2-0 από τη Ζίλινα στο πλαίσιο του UEFA Youth League.

Stoiximan: Εδώ κάνεις το παιχνίδι σου! Με το MatchCombo συνδυάζεις διαφορετικές επιλογές ενός αγώνα σε ένα στοίχημα! Πάτα εδώ!

Ο Δικέφαλος κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου είχε την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να σκοράρει στις ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν.

Με την πάροδο του χρόνου και κυρίως μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ο ρυθμός έπεσε αισθητά. Στο 75 οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με τον Αντό, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Γιάμπορ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μοναστηρλής, Τσοπούρογλου, Κώττας, Τσιακούμης, Αβεντισιάν, Κουτεντάκης, Τσίκος, Δαρέλας (71’ Καλόγηρος), Γκαρνέτας (58’ Σμυρλής), Κεδίκογλου (58’ Μπάμπουρας), Σπυράκος.