Δόξα Λιθότοπου και Σιδηρόκαστρο ισοβαθμούν στην κορυφή

Συντάκτης: Share:

Με νίκες προχώρησαν η Δόξα Λι΄θότοπου και ο Εθνικός Σιδηροκάστρου που προπορεύονται στην κορυφή της Επίλεκτης Κατηγορίας στην ΕΠΣ  Σερρών .

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  6η αγωνιστική

 

ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ                       2 – 4

ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ – 30΄ Βούλιος  /   50΄- 60΄ – 72′ Γκαϊντατζής, 82΄ Μπελίτος

 

ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                           4 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 39΄ Καραγιάννης Π., 60΄ Δάλλας, 85΄ (πεν)  Ζιγκερίδης, 88΄ Τιάγκος

 

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ                 2 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 38΄ Αβράμης, 50΄ Μαλετσκάνοφ

 

ΝΕΟΧΩΡΙ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ                             1 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 90+  Καραχάλιος

ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ – SERRES 1800                1 – 3

ΣΚΟΡΕΡ: 19΄ (πεν) Ατανάσοφ  /  15΄- 27΄- 50΄ Βασιλειάδης

 

ΠΡΩΤΗ – ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ                               0 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 85΄ Πρασιάδης

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Θέση          ΟΜΑΔΑ     Α       ΒΑΘ. Ν       Ι         Η       ΥΓ     ΚΓ     ΔΓ

1       ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ   6       15     5       0       1       18     5       13

2       ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ       6       15     5       0       1       17     5       12

3       ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ      6       13     4       1       1       16     9       7

4       ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΕΙΜΑΡΡΟΥ      6       12     4       0       2       7       9       -2

5       ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ     6       10     3       1       2       10     10     0

6       ΑΡΗΣ ΠΡΩΤΗΣ  6       9       3       0       3       8       11     -3

7       ΘΡΑΚΙΚΟΣ A.ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ        6       7       2       1       3       12     9       3

8       SERRES 1800   6       7       2       1       3       7       10     -3

9       ΕΘΝ. ΡΟΔΟΛΙΒΟΥΣ   6       7       2       1       3       8       12     -4

10     ΑΡΗΣ ΣΚΟΤΟΥΣΣΑΣ 6       6       2       0       4       7       10     -3

11     ΑΕ ΧΡΥΣΟΥ       6       4       1       1       3       8       11     -3

12     ΔΙΓΕΝΗΣ Α.ΠΟΡΡΟΪΩΝ      6       0       0       0       6       4       21     -17

 

 

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  6η αγωνιστική

 

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ             7 – 2

 

ΧΡΙΣΤΟΣ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ                           2 – 1

 

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΔΑΣΟΧΩΡΙ               0 – 4

 

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΚΕΡΚΙΝΗ                      4 – 0

ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ                  5 – 0

 

ΣΚΟΡΕΡ: 5΄ Λεβέντης, 40΄ Ιωαννίδης, 48΄ Άρμεν, 54΄ Καραγκιαβουρίδης, 60΄ Σαββίδης

 

Η βαθμολογια

 

ΑΝΩΤΕΡΗ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Θέση          ΟΜΑΔΑ     Α       ΒΑΘ. Ν       Ι         Η       ΥΓ     ΚΓ     ΔΓ

1       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙΟΥ     6       18     6       0       0       26     6       20

2       AKΡΙΤΕΣ ΚΑΠΝΟΦΥΤΟΥ   5       13     4       1       0       19     2       17

3       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ      6       13     4       1       1       24     9       15

4       ΝΙΚΗ ΧΡΙΣΤΟΣ  6       10     3       1       2       11     14     -3

5       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙΟΥ    5       9       3       0       2       12     8       4

6       ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΚΙΝΗΣ         6       7       2       1       3       10     15     -5

7       ΤΡΙΕΘΝΗΣ ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΩΝ         5       6       2       0       3       6       16     -10

8       ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΑΣΟΧΩΡΙΟΥ   5       4       1       1       3       9       12     -3

9       ΑΡΗΣ ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟΥ        5       4       1       1       3       12     16     -4

10     ΠΑΟΤ Ν.ΤΥΡΟΛΟΗΣ 6       2       0       2       4       13     23     -10

11     ΑΧΙΛΛΕΥΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ    5       0       0       0       5       1       22     -21

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  6η αγωνιστική

 

ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ                  1 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 46΄ Ράσκοφ   /   55΄ Γκρέτσα

ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ                     0 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 55΄ Κοτσαμπασίδης

ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 – ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ                   2 – 2

 

ΣΚΟΡΕΡ: 30΄ Παραλής, 75΄ Σαλονικιός   /  9΄ Μοσχοφίδης, 88΄ Τσούκας

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ               1 – 2

ΣΚΟΡΕΡ: 5΄ (αυτ) Αρβανίτης Θ.  /  25΄ Κοσσυφάς, 90΄ Στόϊκος Ι.

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΛΕΥΚΩΝΑΣ                          0 – 2

ΣΚΟΡΕΡ: 25΄ Θεοδωρίδης Π., 85΄ Γανίκας

Η βαθμολογία

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Θέση          ΟΜΑΔΑ     Α       ΒΑΘ. Ν       Ι         Η       ΥΓ     ΚΓ     ΔΓ

1       ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. Ν.ΖΙΧΝΗΣ    6       16     5       1       0       15     5       10

2       ΠΑΕ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ  6       14     4       2       0       16     5       11

3       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΑ   5       12     4       0       1       9       2       7

4       ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ     5       10     3       1       1       12     4       8

5       ΑΣΠΙΣ ΔΡΑΒΗΣΚΟΥ  5       10     3       1       1       9       5       4

6       ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡΡΩΝ   5       8       2       2       1       9       9       0

7       ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΛΤΟΤΟΠΙΟΥ    6       5       1       2       3       10     11     -1

8       ΝΙΓΡΙΤΑ 2018    6       5       1       2       3       10     16     -6

9       ΣΤΡΥΜΩΝ ΠΕΘΕΛΙΝΟΥ     5       4       1       1       3       6       11     -5

10     ΠΗΓΑΣΟΣ 5       0       0       0       5       5       18     -13

11     ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑΣ 6       0       0       0       6       5       20     -15

 

 

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  2η αγωνιστική

 

ΘΥΕΛΛΑ ΣΕΡ.  – ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ            7 – 1

ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ            2 – 1

ΠΟΣ 2000 – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ                   1 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 67΄ Παχαδίρογλου     /   20΄ Ρούμπος Λ.

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Θέση          ΟΜΑΔΑ     Α       ΒΑΘ. Ν       Ι         Η       ΥΓ     ΚΓ     ΔΓ

1       ΠΟΣ 2000 2       4       1       1       0       5       1       4

2       ΘΥΕΛΛΑ ΣΕΡΡΩΝ      2       3       1       0       1       7       3       4

3       ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΚΑΛΩΝ ΔΕΝΔΡΩΝ         1       3       1       0       0       3       1       2

4       ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΕΙΑΣ     2       3       1       0       1       3       2       1

5       ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ   1       3       1       0       0       2       1       1

6       ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ       1       1       0       1       0       1       1       0

7       Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ   0       0       0       0       0       0       0       0

8       ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ      1       0       0       0       1       1       3       -2

9       ΣΤΡΥΜΩΝ ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟΥ          2       0       0       0       2       1       11     -10

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  2η αγωνιστική

 

ΟΙΝΟΥΣΑ – ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ              2 – 2

ΣΚΟΥΤΑΡΙ – ΚΟΡΜΙΣΤΑ                        6 – 0

 

ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ – ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ              5 – 0

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ – ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ      7 – 0

:

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Θέση          ΟΜΑΔΑ     Α       ΒΑΘ. Ν       Ι         Η       ΥΓ     ΚΓ     ΔΓ

1       ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΟΒΡΥΣΗΣ 2       6       5       0       0       10     0       10

2       ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑΣ  2       4       1       1       0       5       2       3

3       ΟΙΝΟΥΣΙΑΚΟΣ ΟΙΝΟΥΣΑΣ 2       4       1       1       0       5       5       0

4       ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ          1       3       1       0       0       6       0       6

5       ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ        2       3       1       0       1       7       3       4

6       ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΠΤΑΜΥΛΩΝ    2       3       1       0       1       3       5       -2

7       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΨΥΧΙΚΟΥ        1       0       0       0       1       0       5       -5

8       ΑΓΩΝ ΚΟΡΜΙΣΤΑΣ     2       0       0       0       2       2       9       -7

9       ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ   2       -3      0       0       2       0       10     -10

 

Πηγή: serressport.gr

Δείτε Επίσης

Scroll Up