Ξέφυγε στην κορυφή ο Εθνικός Σιδηροκάστρου στην ΕΠΣ Σερρών

Συντάκτης: Share:

Ο Εθνικός Σιδηροκάστρου αύξησε την διαφορά στην κορυφή   της  ΕΠΣ Σερρών καθώς έχασε ο Λιθότοπος και έτσι διατηρεί σταθερά τα ηνία .

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 10η αγωνιστική

 

Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ – ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ                          1 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 38΄ Αγγος

ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ                       2 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 50΄ Κωνσταντινίδης, 60΄ Παπαδόπουλος   /   70΄ Σιδηρόπουλος

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ                          3 – 2

ΣΚΟΡΕΡ: 5΄ Λεκάκης , 50΄ Καλαϊτζίδης, 92΄  Ιβαντζίκης   /   10΄ Μπελίτος, 48΄ Πέππας

ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ – ΝΕΟΧΩΡΙ                                      1 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 5΄ Τσιακμάκης   /  40΄ Σιψής

SERRES 1800 – ΠΡΩΤΗ                                       2 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄  Ρούτσης, 25΄ Πανίδης   /  28΄ Αγγελακάς

ΑΜΜΟΥΔΙΑ – ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ                        0 – 3

ΣΚΟΡΕΡ: 40΄ Αβράμης,  45΄+ – 75΄  Μαλετσκάνοφ

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1       ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ       27

2       ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ      21

3       ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ   19

4       ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΕΙΜΑΡΡΟΥ      18

5       SERRES 1800   14

6       ΑΕ ΧΡΥΣΟΥ       13

7       ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ     13

8       ΕΘΝ. ΡΟΔΟΛΙΒΟΥΣ   12

9       ΘΡΑΚΙΚΟΣ A.ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ        11

10     ΑΡΗΣ ΠΡΩΤΗΣ  9

11     ΔΙΓΕΝΗΣ Α.ΠΟΡΡΟΪΩΝ      9

12     ΑΡΗΣ ΣΚΟΤΟΥΣΣΑΣ           7

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  10η αγωνιστική

ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ – ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ                   3 – 3

ΣΚΟΡΕΡ: 50΄ Κουθουρίδης, 75΄- 80΄ Ηλιάδης    /  20΄(αυτ)  Τοκατλίδης, 48΄ (πεν) Ευθυμιάδης,  88΄ Μπακάλης Μαρ.

ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ                       3 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Καρυοφύλλης, 55΄- 65΄ Χουρουζίδης Θ.  /  84΄ Παρίσης

ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΚΕΡΚΙΝΗ                                          3 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 17΄ Πάνου, 40΄ Σβεντσίδης,  74΄ Καραβασίλης

ΝΕΑ ΤΥΡΟΛΟΗ – ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ                      5 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 40΄ Ζαγγελίδης, 50΄- 60΄ – 65΄ Πατραλέξης,  80΄ Ζάντσιος

ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ – ΧΡΙΣΤΟΣ                                  2 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 40΄ – 57΄ Βασιλειάδης Κ.

 

ΑΝΩΤΕΡΗ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙΟΥ     24

2       AKΡΙΤΕΣ ΚΑΠΝΟΦΥΤΟΥ   22

3       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ      19

4       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙΟΥ    18

5       ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΚΙΝΗΣ         16

6       ΝΙΚΗ ΧΡΙΣΤΟΣ  13

7       ΑΡΗΣ ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟΥ        11

8       ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΑΣΟΧΩΡΙΟΥ   10

9       ΤΡΙΕΘΝΗΣ ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΩΝ         7

10     ΠΑΟΤ Ν.ΤΥΡΟΛΟΗΣ           5

11     ΑΧΙΛΛΕΥΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ    0

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  10η αγωνιστική

ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ                            1 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 80΄ Θεοδωρίδης Π.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ. – ΕΜΜ.  ΠΑΠΑΣ               1 – 2

ΣΚΟΡΕΡ: 25΄ Αποστόλου   / 10΄ Κίτσιος ,  30΄ Ζαχαριάδης

ΒΑΛΤΟΤΟΠΙ — ΠΗΓΑΣΟΣ                            1 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 85΄ Μιχαλούδης

ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ – ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ                    1 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 88΄ Μεσέρδης   /  65΄ Σιμιντιριάδης

ΝΙΓΡΙΤΑ 2018 – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ                            2 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 47΄ Τσίκαλας, 78΄ Παραλής   /   75΄ Γεμενετζής

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1       ΠΑΕ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ  23

2       ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. Ν.ΖΙΧΝΗΣ    22

3       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΑ   21

4       ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ     17

5       ΑΣΠΙΣ ΔΡΑΒΗΣΚΟΥ  16

6       ΝΙΓΡΙΤΑ 2018              11

7       ΣΤΡΥΜΩΝ ΠΕΘΕΛΙΝΟΥ     10

8       ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡΡΩΝ   9

9       ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΛΤΟΤΟΠΙΟΥ    8

10     ΠΗΓΑΣΟΣ 3

11     ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑΣ 1

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

 6η αγωνιστική

 

ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – ΘΥΕΛΛΑ ΣΕΡ.                 1 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 30΄ Κατσιώλας  /  85΄ Κοτελεκιάν

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 2019 – ΙΩΝΙΚΟΣ                     1 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 88΄ 1 – 0

ΗΡΑΚΛΕΙΑ – ΒΥΡΩΝΕΙΑ                                   2 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ Χίντζιος, 80΄ Δελλής   / 55΄(πεν)  Μωραϊτης

ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ – ΠΟΣ 2000                               2 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 7΄ Τζίμας,  42΄ Δούκας

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

1       ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΚΑΛΩΝ ΔΕΝΔΡΩΝ         15

2       ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ       10

3       ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ   8

4       ΠΟΣ 2000 7

5       ΘΥΕΛΛΑ ΣΕΡΡΩΝ      7

6       ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΕΙΑΣ     6

7       Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ   4

8       ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ      3

9       ΣΤΡΥΜΩΝ ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟΥ          3

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  6η αγωνιστική

ΣΚΟΥΤΑΡΙ – ΟΙΝΟΥΣΑ                                        1 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 15΄ Νησιούδης   /  18΄ Λιούγκας

ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔ/ΚΟΣ – ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ     0 – 6

ΣΚΟΡΕΡ:  10΄Βασιλακάκης, 15΄- 20΄- 40΄- 60΄ Καραμβαλάσης,  37΄ Τζιάνης

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ  – ΚΟΡΜΙΣΤΑ                              3 – 2

ΣΚΟΡΕΡ: 35΄ Βαρβέλης, 55΄- 90΄ Αμανατίδης  /  30΄ Παύλου, 78΄  Φιλιππίδης

ΨΥΧΙΚΟ – ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ                                      1 – 3

ΣΚΟΡΕΡ: 75΄ Βουδουρίδης  /  25΄ Πίττος, 40΄ Σάββας, 88΄ Σίκαλος

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1       ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΟΒΡΥΣΗΣ 14

2       ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ          11

3       ΟΙΝΟΥΣΙΑΚΟΣ ΟΙΝΟΥΣΑΣ 9

4       ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑΣ  9

5       ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ        7

6       ΑΓΩΝ ΚΟΡΜΙΣΤΑΣ     7

7       ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΠΤΑΜΥΛΩΝ    6

8       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΨΥΧΙΚΟΥ                  3

9       ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ             -3

Πηγή: serresport.gr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Δείτε Επίσης

Scroll Up