Μόνη πρώτη στην κορυφή η Κοζάνη

Συντάκτης: Share:

Mόνη πρώτη παρέμεινε η Κοζάνη κερδίζοντας άνετα στα Κοίλα με το ευρύ σκορ 4-0  ενώ σπουδαίο  διπλό πήρε η  Αιανή μέσα στη Γαλατινή

 

 

Σημειώθηκαν 24 γκολ στην  η 9η αγωνιστική. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

 

 

Α’ κατηγορία

9η  αγωνιστική

Μέγας Αλέξανδρος  Χαραυγής – Ηρακλής Πτολεμαΐδας  3-2

Μακεδονικός  Κοζάνης – ΦΣ Εορδαϊκός  1-0

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – ΑΕ Κοζάνης  2-3

Εθνικός Βατερού – Βέρμιο Καρυοχωρίου 1-1

ΠΑΟ Κοίλων – ΦΣ Κοζάνη 0-4

Τιτάν Σερβίων – Μακεδονικός Σιάτιστας 2-2

ΑΜΣ Γαλατινή – Αλιάκμων Αιανής 1-2

Βαθμολογία

ΦΣ Κοζάνη 24

Αλιάκμων Αιανής  22

Μακεδονικός Κοζάνης 22

ΦΣ Εορδαϊκός  19

ΑΕ Κοζάνης 18

Μακεδονικός Σιάτιστας 13

Εθνικός Βατερού 12

Μ. Αλ. Χαραυγής 12

Ακ. Ποδ. Βοΐου 10

Α.Μ.Σ. Γαλατινής 6

Βέρμιο Καρυοχωρίου 5

Τιτάν Σερβίων 5

ΠΑΟ Κοίλων 4

Ηρακλής Πτολεμαΐδας  4

 

Επόμενη  αγωνιστική  – 10η

Μέγας Αλέξανδρος  Χαραυγής – Εθνικός Βατερού

Βέρμιο Καρυοχωρίου – ΠΑΟ Κοίλων

Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Τιτάν Σερβίων

ΦΣ Κοζάνη –  Μακεδονικός  Κοζάνης

Μακεδονικός Σιάτιστας – ΑΜΣ Γαλατινή

ΦΣ Εορδαϊκός –  ΑΕ Κοζάνης

Αλιάκμων Αιανής –  Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

 

Β’ κατηγορία

1ος  όμιλος

Ασταμάτητος ο Κρόκος  … 720 λεπτά ανέπαφη η εστία του!!!

Ομοβροντίες από γκολ στην 8η αγωνιστική σημειώθηκαν 27 γκολ!

 

8η  Αγωνιστική 

Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής – ΑΟ Κρόκου  0-8

ΑΣ Βελβεντό –  Ερμής Πλατανορεύματος 4-2

ΑΕ Άνω Κώμης – ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου 0-1

Αστραπή Κλείτου – Αναγέννηση Αργίλου 7-0

Πρόοδος Μεταξά – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 1-1

Αναγέννηση Λιβαδερού – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 1-2

Ρεπό: Κένταυρος Πρωτοχωρίου

 

Βαθμολογία

ΑΟ Κρόκου 22
ΑΣ Βελβεντό 19
Αστραπή Κλείτου 15
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 15
ΑΕ Άνω Κώμης 13
ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου 13
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 12
Ερμής Πλατανορεύματος 8
Αναγέννηση Λιβαδερού 8
Πρόοδος Μεταξά 5
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής 4
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 2
Αναγέννηση Αργίλου 0

 

Έκαναν το ρεπό του α’ γύρου : Αναγέννηση Λιβαδερού, Πρόοδος Μεταξά, Α.Σ. Βελεβντό, Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής, Ερμής Πλατανορεύματος, Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης, Κένταυρος Πρωτοχωρίου.

* Η Αναγέννηση Αργίλου έχει 1 μηδενισμό.

*Η ομάδα Κένταυρου Πρωτοχωρίου έχει -1 βαθμούς από ποινές

 

Επόμενη Αγωνιστική – 9η

ΑΟ Κρόκου – ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου

Ερμής Πλατανορεύματος – Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής

Αναγέννηση Αργίλου –  ΑΕ Άνω Κώμης

Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης – ΑΣ Βελβεντό

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Πρόοδος Μεταξά

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Αναγέννηση Λιβαδερού

Ρεπό: Αστραπή Κλείτου

 

2ος   όμιλος

 

Χωρίς να ιδρώσουν κρατάνε την πρώτη θέση οι Πύργοι

Πέρασε από την Καλαμιά η Κοζάνη 2004 και θρονιάστηκε στη δεύτερη θέση

Στην τρίτη θέση ακολουθεί ο Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας που είχε το προγραμματισμένο του ρεπό

Σημειώθηκαν 19 γκολ.

 

8η Αγωνιστική   

Βυζαντινός Αετός – Αναγέννηση Εράτυρας  0-1

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Ηρακλής Δρεπάνου 3-1

Δάφνη Πολυμύλου – Ακρίτες Κοζάνης 1-0

Δόξα Μικροκάστρου – ΑΕ Περδίκκα 2-6

Δόξα Βερμίου Πύργων – Πρόοδος Κομνηνών 3-0α.α.

ΑΕΚ Καλαμιάς – Κοζάνη 2004 2-3

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

 

Βαθμολογία

Δόξα Βερμίου Πύργων 21
Κοζάνη 2004 19
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 18
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 16
Ηρακλής Δρεπάνου 15
Αναγέννηση Εράτυρας 12
ΑΕΚ Καλαμιάς 11
ΑΕ Περδίκκα 11
Δάφνη Πολυμύλου 6
Δόξα Μικροκάστρου 6
Βυζαντινός Αετός 3
Ακρίτες Κοζάνης 3
Πρόοδος Κομνηνών 0

 

Έκαναν το ρεπό του α’ γύρου: Δόξα Βερμίου Πύργων , Δόξα Μικροκάστρου, Δάφνη Πολυμύλου, Βυζαντινός Αετός, Ακρίτες Κοζάνης, Α.Ε. Περδίκκα, Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας.

Η Πρόοδος Κομνηνών αποκλείστηκε από το πρωτάθλημα και έχει 6 μηδενισμούς.

 

Επόμενη Αγωνιστική  9η 

Αναγέννηση Εράτυρας –  Ηρακλής Δρεπάνου

Ακρίτες Κοζάνης – Βυζαντινός Αετός

Κοζάνη 2004 – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

ΑΕ Περδίκκα –  Δάφνη Πολυμύλου

Πρόοδος Κομνηνών – Δόξα Μικροκάστρου

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Δόξα Βερμίου Πύργων

Ρεπό: ΑΕΚ Καλαμιάς

Πηγή:matiesstasport.blogspot.com

 

 

Δείτε Επίσης

Scroll Up