Ο Βατανιακός σταθερά μπροστά στην Πιερία – Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Συντάκτης: Share:

Ο Βατανιακός νίκησε τον Θερμαϊκό Κορινού και διατήρησε τα ηνία στην Α΄ κατηγορία της ΕΠΣ Πιερίας.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ  1-0

Γ.Α.Σ. ΣΒΟΡΩΝΟΥ-Α.Ε. ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ  2-1

Π.Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ 2012-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ 0-2

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ-ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ Κ.ΑΓΙΑΝΝΗ  0-0

ΑΡΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΠΛΙΤΩΝ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΒΟΡΩΝΟΥ  0-0

ΜΥΤΙΚΑΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ-ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ   2-1

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ-ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΚΟΡΙΝΟΥ  2-1

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Βαθμολογία

1. Βατανιακός 27

2. Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 24

3. Ακαδημία Πλαταμώνα 19

4. Θερμαϊκός Κορινού 17

5. Αναγέννηση Κολινδρού 15

6. ΠΑΕ Ποντίων 14

7. Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 11

8. ΓΑΣ Σβορώνου 11

9. ΑΕ Περίστασης 9

10. Μύτικας Λεπτοκαρυάς 9

11. Εθνικός Κατερίνης 7

12. Άρης Κοκκινοπλιτών 6

13. Πιερικός Αστήρ Κ. Αγιάννη 6

14. Αναγέννηση Σβορώνου 2

 

Η Επόμενη 10η αγωνιστική
23/11/2019     15:00  

Ν.ΠΟΡΩΝ     ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ    – Α.Ε. ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ

ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΥ   ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ     – ΑΡΗΣ ΚΟΚΚΙΝΟΠΛΙΤΩΝ

Ι. ΚΑΛΛΙΑΝΙΔΗ    ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ     – Γ.Α.Σ. ΣΒΟΡΩΝΟΥ

ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ    ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ  – ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ

Κ.ΑΓΙΑΝΝΗ  ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ Κ.ΑΓΙΑΝΝΗ   – Π.Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΚΟΡΙΝΟΥ     ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΚΟΡΙΝΟΥ   – ΜΥΤΙΚΑΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ

ΣΒΟΡΩΝΟΥ  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΣΒΟΡΩΝΟΥ   – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ

 

 

Β΄ΠΙΕΡΙΑΣ

Αποτελέσματα 8ης αγωνιστικής    

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΡΥΑΚΙΩΝ- ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ 0-3 α.α.

Γ.ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΛΟΦΟΥ-ΝΕΟΣ ΠΑΜΒΡΙΑΚΟΣ  3-0

ΠΙΝΔΟΣ Α. ΑΓΙΑΝΝΗ-ΑΕΤΟΣ ΚΑΤΑΛΩΝΙΩΝ   1-3

Α.Μ.Σ.  25η ΜΑΡΤΙΟΥ-ΠΥΔΝΑΙΚΟΣ  1-4

ΔΟΞΑ 10 ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΑΚΡΥΓΙΑΛΟΥ  1-0

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ   2-1

ΚΑΛΛΙΘΕΑΚΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ-ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ ΠΟΔ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ  0-1

 

 

Βαθμολογία

 

  1. Πυδναϊκός 20

 

  1. Ακαδημία Κατερίνης 19

 

  1. 25η Μαρτίου 16

 

4.Αετός Καταλωνίων 16

 

  1. Ατρόμητος Κατερίνης 14

 

  1. Καλλιθεακός 14

 

  1. Πίνδος Α. Αγιάννη 13

 

  1. Δόξα Μοσχοχωρίου 13

 

  1. Γ. Ολύμπιος Λόφου 9

 

  1. Αιγινιακός 8

 

  1. Νέος Παμβριακός 7

 

  1. Εθνικός Ν. Τραπεζούντας 7

 

  1. Πιερικός Ρυακίων 3

 

  1. Κεραυνός Μακρυγιάλου 0

 

Επόμενη 9η αγωνιστική

 

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ ΠΟΔ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ – ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΡΥΑΚΙΩΝ  3-0 α.α.

 

ΕΝΩΣΙΑΚΟ Ν. ΕΦΕΣΣΟΥ   ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ  – ΚΑΛΛΙΘΕΑΚΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ

 

ΜΥΛΑΥΛΑΚΟΥ    ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ – ΔΟΞΑ 10 ΜΟΣΧΟΧΩΡΙΟΥ

 

ΜΑΚΡΥΓΙΑΛΟΥ   ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΑΚΡΥΓΙΑΛΟΥ – ΠΙΝΔΟΣ Α. ΑΓΙΑΝΝΗ

 

ΒΡΥΑΣ   ΝΕΟΣ ΠΑΜΒΡΙΑΚΟΣ   – ΑΕΤΟΣ ΚΑΤΑΛΩΝΙΩΝ

 

ΚΙΤΡΟΥΣ ΠΥΔΝΑΙΚΟΣ 2017    – Γ.ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΛΟΦΟΥ

 

Ν.ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ    ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ  – Α.Μ.Σ.  25η ΜΑΡΤΙΟΥ

 

Γ ΄ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αποτελέσματα 7ης αγωνιστικής

Α.Ε. ΚΟΥΚΟΥ-ΤΑΥΡΟΣ ΕΛΑΦΟΥ  0-1

ΠΡΟΟΔΟΣ Π.ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ  0-1

ΟΡΦΕΑΣ ΦΩΤΕΙΝΩΝ-Π.Α.Ο. Κ.ΜΗΛΙΑΣ  7-0

ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΛΩΝΙΩΝ-ΔΙΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ   2-0

ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΓ. ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ-Α.Σ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΙΩΤΣΑ  2-1

Α.Ε. ΚΑΡΙΤΣΑΣ-Β-ΕΛΠΙΣ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗΣ   0-7

Βαθμολογία

1. Όλυμπος Α. Σπυρίδωνα 21

2. Ελπίς Ανδρομάχης 18

3. Ορφέας Φωτεινών 16

4. Ακαδημία Γιώτσα 15

5. Πρόοδος Π. Κεραμιδίου 12

6. Ταύρος Ελάφου 10

7. Απόλλων Λιτοχώρου 10

8. ΠΑΟ Κ. Μηλιάς 5

9. Διγενής Αλωνίων 5

10. ΑΕ Κούκου 4

11. Δίας Α. Δημητρίου 3

12. ΑΕ Καρίτσας Β΄ 3

Επόμενη 8η αγωνιστική
24/11/2019     15:00 

ΑΝΔΡΟΜΑΧΗΣ   ΕΛΠΙΣ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗΣ     – ΤΑΥΡΟΣ ΕΛΑΦΟΥ

ΑΓ. ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ   Α.Σ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΓΙΩΤΣΑ – Α.Ε. ΚΟΥΚΟΥ

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ   ΔΙΑΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ   – Α.Ε. ΚΑΡΙΤΣΑΣ-Β

Κ.ΜΗΛΙΑΣ Π.Α.Ο. Κ.ΜΗΛΙΑΣ   – ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΓ. ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ

ΦΩΤΕΙΝΩΝ   ΟΡΦΕΑΣ ΦΩΤΕΙΝΩΝ  – ΠΡΟΟΔΟΣ Π.ΚΕΡΑΜΙΔΙΟΥ

ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ    ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ  – ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΛΩΝΙΩΝ

Πηγή: pieriasport-news.gr

Δείτε Επίσης

Scroll Up