Οι προβολείς στο Κύπελλο για την ΕΠΣ Καρδίτσας

Συντάκτης: Share:

Δεν έχει Πρωταθλήματα Α’ και Α1 ΕΠΣΚ αυτό το Σαββατοκύριακο αλλά το Κύπελλο έχει την τιμητική του.

Στην Ματαράγκα η τοπική ομάδα θα υποδεχθεί την ΑΣΑ η οποία αναμένεται να έχει αλλαγές στην σύνθεσή της λόγω τραυματισμών, λόγω της δυναμικότητας του αντιπάλου και φυσικά λόγω επαναληπτικού.

Μια ομάδα της Α1 ΕΠΣΚ η Αργιθέα  θα υποδεχθεί στην έδρα της μία από τις καλύτερες της Α’ ΕΠΣΚ  τον Α.Ο Μαυραικής , ενώ ο Αστέρας υποδέχεται τον Απόλλωνα Μακρυχωρίου

 

Η ΑΣΑ ροτέισον στην Ματαράγκα

Τον Θεσσαλικό στη Ματαράγκα θα αντιμετωπίσει το απόγευμα του Σαββάτου (9/11, 15:00) η ΑΣΑ, στο πλαίσιο της πρώτης αναμέτρησης για την 4η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΚ.

Το γεγονός ότι οι αγώνες είναι διπλοί, δίνει το δικαίωμα στον Θάνο Θεοδώρου να δώσει ανάσες σε βασικούς ποδοσφαιριστές, κάνοντας ροτέισον.

Έτσι, αναμένεται να αγωνιστούν νεαροί που δεν έχουν πάρει αρκετό χρόνο συμμετοχής μέχρι σήμερα.

Από κει και πέρα, θα απουσιάσει ο τραυματίας Τσιρογιάννης, ενώ αμφίβολος θεωρείται ο Μυργιώτης.

Σε γενικές γραμμές η προετοιμασία ολοκληρώθηκε χωρίς απρόοπτα.

Αναλυτικά η αποστολή της Αναγέννησης Καρδίτσας

Λαφαζάνης, Λάιος, Κουτρομάνος, Ρόβας Β., Ζαραμπούκας, Στάμος, Μάττας, Κοντοβάς, Ζάγκος, Μυργιώτης, Ντόβας, Μπουντούρης, Τσιάκος, Παπακώστας, Γόρδιος, Παράσχης, Κατσιγιάννης, Αντωνίου Ντ., Αναγνώπουλος, Νασιόπουλος, Μπαμπλέκης, Γραββάνης.

Το πρόγραμμα

Σάββατο 9-11-2019  και ώρα 15:00

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ(ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ)

Α.Σ Αργιθέα – Α.Ο Μαυραική  Τακόπουλος-Βογιατζής-Παπαλίτσας
ΠΟΜ Θεσσαλικός – Α.Σ Αναγέννηση Καρδίτσας Κουκουζέλης-Τίκας Δ.Χ-Καλογριανίτης
Α.Ο Αστέρας – Απόλλων Μακρυχωρίου Μπεκιάρης-Διπλάρης-Στεφανής

Σάββατο 9-11-2019

 

Πρωτάθλημα Κ-12

1ος όμιλος

Α.Ε  Μουζακίου – Εθνικός Καρδίτσας 1(10:45)    Μαργιολάς

Ακαδημία Ποδοσφαίρου  1 – Νέα Νίκη Καμινάδων 1(11:00 γηπ: Ταυρωπού)Μάμαλης

Α.Ο Καρδίτσας – Μπάλας Σχολική Ακαδημία (10:45 γηπ: Ρούσου ) Σακκάς

Α.Σ Πλαστήρας 1  – Ηρακλής Παλαμά (10:45) Χατζηγεωργίου

2ος όμιλος

Ατρόμητος Παλαμά – Π.Α Σοφάδων (11:00 γηπ: Ατρομ. Παλαμά) Κλησιάρχης

Εθνικός Καρδίτσας 2 – Νέα Νίκη Καμινάδων 2 (10:45) Στρατίκης

Α.Ο Αστέρας – Ακαδημία Ποδοσφαίρου 2(11:00) Αντωνίου Χ

Α.Σ Αναγέννηση Καρδίτσας – Α.Σ Πλαστήρας 2(11:00) Λιάσκος

Σάββατο 9-11-2019 και ώρα

Πρωτάθλημα Κ-16

Εθνικός Καρδίτσας – Α.Ο Αστέρας (12:15) Στρατίκης

Α.Ο Σελλάνων – Πλαστήρας 2(13:30) Γιαννής

Α.Σ Πλαστήρας 1 – Ακαδημία Πανελλήνιος(12:15) Χατζηγεωργίου

Α.Ε Μουζακίου – Ακαδημία Ποδοσφαίρου (12:15) Μαργιολάς

Α.Ο Καρδίτσας – Νέα Νίκη Καμινάδων (12:15 γηπ: Ρούσσου )Σακκάς

Κυριακή 10-11-2019 και ώρα 11:00

Πρωτάθλημα Κ-14

Ακαδημία Ποδοσφαίρου – Α.Σ Αναγέννηση Καρδίτσας(γηπ: Ταυρωπού)  ΜάμαληςΑ.Σ

Πλαστήρας – Ακαδημία Ελπίδες Χατζηγεωργίου

Ακαδ. Ταυρ. Ο Φωστήρας – Ηρακλής Παλαμά(γηπ: Βιολ. Καθαρισμού) Στρατίκης

Νέα Νίκη Καμινάδων – Π.Α Σοφάδων Τραμπούρας Τραμπούρας

Α.Ο Καρδίτσας – Ακαδημία Πανελλήνιος(γηπ: Ρούσσου)Σακκάς

Α.Ο Αγναντερού – Εθνικός Καρδίτσας Γιαννής

Κυριακή 10-11-2019 και ώρα 15:00

Β΄ Ερασιτεχνική

1ος όμιλος

Άρης Αγίας Παρασκευής – Α.Σ Κένταυρος  Βαρλάμης-Αντωνίου Φ-Τσιαμούρας
Α.Ο Μελισσοχωρίου – Δόξα Μάρκου Βαφειάδης-Χασιώτης-Πεταλάς
Δόξα Αμπέλου – Α.Ο Ν. Μοναστηρίου Γανιάς-Γκούζας-Αργυρόπουλος
Α.Ο Ζαιμίου – Α.Ε Ρούσσου Κυρίτσης-Γιαννής-Ζούκας
Αετός Καλλιφωνίου – Α.Σ Ενιππέας Τζέλλος-Στρατίκης-Παπούτσης
Εθνικός Κέδρου – Αίας Καρποχωρίου Γκούζας Φ-Καλλιάρα-Ευαγγέλου

2ος όμιλος

Θύελλα Νεοχωρίου – Αίας Μαραθέας Μπλιτσογιάννης-Πολύζος-Καλογρίτσας
ΑΣΜ Καραϊσκάκης – Α.Σ Πλαστήρας Φούκης-Γούσιας-Δόκος
Βαγγελίτσα Κουσιάντζα – Α.Ο Φράγκου ( γηπ: Βοηθ. Νοσοκομείου) Κουκούλη-Κόκκινος-Κουρτίδης
Α.Ο Μορφοβουνίου – Α.Ο Αστροναύτης ( γήπ Μυρίνης ) Τραμπούρας-Κλησιάρχης-Αντωνίου Χ
Ολυμπιακός Παλ/σιου – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Δημάκης-Γαλάνης-Μετοχιανάκης
Σφ Αργεντινή Καρδίτσας  – Α.Ο Ασπίδα Κουτρομάνος-Μάμαλης-Σακκάς
Ακαδημία Πανελλήνιος – Εθνικός Καρδίτσας Μαλλιώρας-Λιάσκος-Χατζηγεωργίου

Οι σκόρερ Α’ ΕΠΣΚ (2019/20)!

Στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ, της Α΄ κατηγορίας Καρδίτσας  παρέμεινε ο Λάππας (ΑΟ Αγναντερού) με 6 τέρματα.

 

Αναλυτικά ο πίνακας των σκόρερ της κορυφαίας τοπικής κατηγορίας για την περίοδο 2019-20.

Αναλυτικά ο πίνακας των σκόρερ:

6 γκολ

Λάππας (ΑΟ Αγναντερού)

5 γκολ

Μυργιώτης (ΑΣΑ)

Ξέρρας (Απόλλων Μακρυχωρίου)

Ματέο (Ηρακλής Σοφάδων)

4 γκολ

Ζάγκος Τ. (Ηρακλής Σοφάδων)

Κακαΐτσας (ΑΟ Αγναντερού)

Καραγιάννης (Αστέρας)

Μαντέλας Αθ. (Μαυραϊκή)

Μαντέλας Αχ. (ΑΕ Καππαδοκικού)

3 γκολ

Ντόβας, Κουτρομάνος (ΑΣΑ)

Κούρκουλας (Απόλλων Μακρυχωρίου)

Τσακίρης (Ηρακλής Σοφάδων)

Τσαρούχας (ΑΟ Αγναντερού)

Μεσιακάρης (ΑΟ Κρανέας)

Οικονόμου Θ. (Πάμισσος)

Κούλπας (Αστέρας Δασοχωρίου)

2 γκολ

Τσιάκος, Τσιρογιάννης, Γόρδιος (ΑΣΑ)

Κρανιώτης, Παπαευαγγέλου (Απόλλων Μακρυχωρίου)

Τσέλιος, Κανέλης, Κεχαγιάς (ΑΟ Αγναντερού)

Αναγνωστόπουλος (Ηρακλής Σοφάδων)

Καλλιώρας Β., Πολύζος Σ. (Μαυραϊκή)

Παπαδημητρόπουλος, Μπάλλας, Γεωργαντζάς, Ρόβας (Αστέρας)

Τσουλούφας, Κανιούρας Τ. (ΑΟ Κρανέας)

Τάφα (Ταυρωπός)

Ασλάνογλου Σ. (ΑΕ Καππαδοκικού)

Μαντέλας Λ., Κάκκος (Θεσσαλικός Ματαράγκας)

Λωρίδας, Τάκας (ΑΟ Φύλλου)

Ραμαντάνης Π. (Αστέρας Δασοχωρίου)

1 γκολ

Στάμος, Κατσιγιάννης, Κοντοβάς, Παράσχης (ΑΣΑ)

Λαβαντσιώτης, Μαυροδήμος, Νούσιας, Παραφέστας (Απόλλων Μακρυχωρίου)

Αγγελάκης, Καρτσάνας (ΑΟ Αγναντερού)

Καλύβας, Τσιχαράπης, Τζερτζελάς (Αστέρας)

Κωνσταντινίδης (Ηρακλής Σοφάδων)

Τσακίρης Δ., Μπαντής Β., Σαΐνης Χρ., Χαρίτος, Μπαντής Σ. (Μαυραϊκή)

Τσαπράζης Γ. (Πάμισσος)

Κανιούρας Δ., Κοτρώτσιος, Κανιούρας Β. (ΑΟ Κρανέας)

Αργυρόπουλος (Ταυρωπός)

Πάτρας (Θεσσαλικός Ματαράγκας)

Σαΐνης Π. (ΑΕ Καππαδοκικού)

Αδαμόπουλος Χρ., Αδαμόπουλος Αγ., Μανασής, Παληγιάννης (ΑΟ Φύλλου)

Ζευγαράς (ΑΟΚ)

Ρίζος (Αστέρας Δασοχωρίου)

Δείτε Επίσης

Scroll Up