Tα αποτελέσματα οι βαθμολογίες και οι σκόρερ στο Σερραϊκό ποδόσφαιρο

Συντάκτης: Share:

Στους αγώνες του Σαββατοκύριακου σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα στους αγώνες όλων των κατηγοριών

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

9η αγωνιστική

 

ΑΝΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ – Α.Ε. ΧΡΥΣΟΥ            2 – 5

ΣΚΟΡΕΡ: 70΄ Γκαϊταντζής, 85΄ Χριστοφορίδης  /  25΄- 40΄ Πεχλιβανίδης, 55΄ Αντωλογλούδης, 65΄ Γρατζάκης, 90΄Μάνος

 

ΠΡΩΤΗ – ΑΝΩ ΠΟΡΡΟΪΑ                         1 – 3

ΣΚΟΡΕΡ: 30΄ Αγγελακάς  /  8΄ Στόϊλ Νικ.,  60΄ Κωνσταντινίδης, 70΄ Παπαδόπουλος

 

ΧΕΙΜΑΡΡΟΣ – ΡΟΔΟΛΙΒΟΣ                        2 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 48΄ Ιβαντζίκης, 60΄ Καλαϊτζίδης

 

ΣΚΟΤΟΥΣΣΑ – SERRES 1800                     1 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 4΄ Σπύρου   / 78΄ Πανίδης

 

ΝΕΟΧΩΡΙ – ΑΜΜΟΥΔΙΑ                            2 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 75΄- 90΄ (πεν)  Σένια   /   42΄ Γκάλιος

 

ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟ – ΛΙΘΟΤΟΠΟΣ             2 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ Μαλετσκάνοφ, 90+ Γέρμανλης

 

Η βαθμολογία

 

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

1       ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ       24

2       ΑΣΤΕΡΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ      20

3       ΔΟΞΑ ΛΙΘΟΤΟΠΟΥ   19

4       ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΕΙΜΑΡΡΟΥ      15

5       ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΜΜΟΥΔΙΑΣ     13

6       ΘΡΑΚΙΚΟΣ A.ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ        11

7       SERRES 1800   11

8       ΕΘΝ. ΡΟΔΟΛΙΒΟΥΣ   11

9       ΑΕ ΧΡΥΣΟΥ       10

10     ΑΡΗΣ ΠΡΩΤΗΣ  9

11     ΑΡΗΣ ΣΚΟΤΟΥΣΣΑΣ           7

12     ΔΙΓΕΝΗΣ Α.ΠΟΡΡΟΪΩΝ      6

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  9η αγωνιστική

ΚΕΡΚΙΝΗ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ                       2 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 60΄ Τορακίδης, 90΄ Τσαλής   /  30΄ Κωνσταντινίδης

 

ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟ – ΝΕΟ ΠΕΤΡΙΤΣΙ      4 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄- 88΄ Μπακάλης Μαρ.,  55΄ Μεσιούρης, 67΄ Αθανασούλης    /   70΄ Κουρμπανίδης

 

ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙ – ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙ    0 – 8

ΣΚΟΡΕΡ: 5΄ Παππάς, 10΄- 55΄- 70΄ Μεσιούρης Αθν., 20΄ Χουρουζίδης, 25΄ Μαϊκόπουλος, 30΄ Καρυοφύλλης, 44΄ Μπούρας

 

ΧΡΙΣΤΟΣ – ΚΑΠΝΟΦΥΤΟ                 0 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 65΄ Κουρτογλου

 

ΔΑΣΟΧΩΡΙ – ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΑ                   2 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 4΄ Πάνου Σ., 38΄ Τρεντίδης

 

Η βαθμολογία

ΑΝΩΤΕΡΗ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

1       AKΡΙΤΕΣ ΚΑΠΝΟΦΥΤΟΥ   22

2       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΕΓΑΛΟΧΩΡΙΟΥ     21

3       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ      19

4       ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΚΕΡΚΙΝΗΣ                   16

5       ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΠΕΤΡΙΤΣΙΟΥ    15

6       ΝΙΚΗ ΧΡΙΣΤΟΣ  13

7       ΑΡΗΣ ΠΟΝΤΙΣΜΕΝΟΥ        10

8       ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΑΣΟΧΩΡΙΟΥ   7

9       ΤΡΙΕΘΝΗΣ ΠΛΑΤΑΝΑΚΙΩΝ         6

10     ΠΑΟΤ Ν.ΤΥΡΟΛΟΗΣ           2

11     ΑΧΙΛΛΕΥΣ ΜΟΝΑΣΤΗΡΑΚΙΟΥ              0

 

 

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  9η αγωνιστική

 

ΝΕΑ ΖΙΧΝΗ – ΑΓΙΟ ΠΝΕΥΜΑ              1 – 2

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄ Γκρέτσα   /   70΄ Γκόγκας, 85΄ Αλιατίδης

 

ΛΕΥΚΩΝΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡ.           1 – 0

ΣΚΟΡΕΡ: 75΄ Κυριαζής

ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ – ΔΡΑΒΗΣΚΟΣ            0 – 0

 

ΠΗΓΑΣΟΣ – ΝΙΓΡΙΤΑ 2018                     1 – 3

ΣΚΟΡΕΡ: 85΄ Σπυρόπουλος      5΄- 10΄ Τσίκαλας, 30΄ Χατζηστραβός

 

ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑ – ΠΕΘΕΛΙΝΟΣ              2 – 4

ΣΚΟΡΕΡ: 40΄ Νένος , 80΄ Λουφάς  /   10΄ Μακρής, 30΄ Γενμενετζής, 33΄- 70΄  Τάφα Εντ.

 

ΑΝΩΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

1       ΠΑΕ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ  23

2       ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞ. Ν.ΖΙΧΝΗΣ              22

3       ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΝΑ            18

4       ΑΣΠΙΣ ΔΡΑΒΗΣΚΟΥ            15

5       ΕΜΜ. ΠΑΠΑΣ              14

6       ΣΤΡΥΜΩΝ ΠΕΘΕΛΙΝΟΥ               10

7       ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΕΡΡΩΝ   9

8       ΝΙΓΡΙΤΑ 2018              8

9       ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΒΑΛΤΟΤΟΠΙΟΥ    5

10     ΠΗΓΑΣΟΣ 3

11     ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΜΕΣΟΛΑΚΚΙΑΣ          0

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ  5η αγωνιστική

 

ΒΥΡΩΝΕΙΑ –  ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ           1 – 3

ΣΚΟΡΕΡ: 55΄ Τσιφτσίνης   /   35΄ – 55΄ Χουρουζίδης, 50΄ Τσιμπνίδης

 

ΗΡΑΚΛΕΙΑ 1928 – ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ   1 – 3

ΣΚΟΡΕΡ: 90΄ 3 – 1    /   20΄- 40΄ Γουργούτης, 85΄ Παπαδόπουλος

 

ΙΩΝΙΚΟΣ – ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟ                   4- 1

ΣΚΟΡΕΡ: 43΄ Ντίνας, 58΄- 62΄ Τοπούζης , 88΄ Τσιούφας     /  20΄ Παντελίδης

 

ΠΟΣ 2000 – ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙ           0 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 80΄ Πόργιαζης

 

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

 

1       ΠΥΘΑΓΟΡΑΣ ΚΑΛΩΝ ΔΕΝΔΡΩΝ         12

2       ΠΟΣ 2000           7

3       ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ                 7

4       ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΩ ΜΗΤΡΟΥΣΙΟΥ             7

5       ΘΥΕΛΛΑ ΣΕΡΡΩΝ               6

6       ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΕΙΑΣ              6

7       ΙΩΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ                3

8       ΣΤΡΥΜΩΝ ΣΤΡΥΜΟΝΙΚΟΥ                   3

9       Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ             1

 

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Β΄ ΟΜΙΛΟΣ  5η αγωνιστική

 

ΝΕΟ ΣΟΥΛΙ – ΣΚΟΥΤΑΡΙ                          2 – 2

ΣΚΟΡΕΡ: 40΄ Πίτος, 90΄ Πιπίνης   /  10΄ Δοφούδης, 35΄ Σκαπής

 

ΜΟΝΟΒΡΥΣΗ – ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑ      1 – 1

ΣΚΟΡΕΡ: 47΄ Καραμβαλάσης   /  55΄ Μπίσι Εντ.

 

ΚΟΡΜΙΣΤΑ – ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ/ΜΑΚΕΔ/ΚΟΣ         8 – 3

ΣΚΟΡΕΡ: 10΄ – 17΄- 65΄- 72΄  Χατηιορδανίδης, 25΄ Γιαριτζίδης, 30΄- 35΄ Γεωργιάδης, 48΄ Παπαδόπουλος    /  50΄  Ακριτίδης, 55΄ Παπανδρέου, 60΄ Βασάκης

 

ΕΠΤΑΜΥΛΟΙ – ΨΥΧΙΚΟ                      0 – 3

ΣΚΟΡΕΡ: 20΄- 80΄ Μετούσι, 42΄ Φουτσιτζής

 

Η βαθμολογία

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

1       ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΟΝΟΒΡΥΣΗΣ 11

2       ΕΛΠΙΣ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ          10

3       ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΘΑΛΑΣΣΑΣ  9

4       ΟΙΝΟΥΣΙΑΚΟΣ ΟΙΝΟΥΣΑΣ          8

5       ΑΓΩΝ ΚΟΡΜΙΣΤΑΣ              7

6       ΠΑΝΣΟΥΛΙΑΚΟΣ        4

7       ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΨΥΧΙΚΟΥ        3

8       ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΕΠΤΑΜΥΛΩΝ             3

9       ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ   -3

Πηγή: serresport.gr

 

 

Δείτε Επίσης

Scroll Up