Τα φαβορί επικράτησαν στο Κύπελλο ΕΠΣ Καστοριάς

Συντάκτης: Share:

Η επικράτηση των φιλοξενούμενων κυριάρχησε στα σημερινά τρία εναπομείναντα ματς της 1ης αγωνιστικής για την Α’ φάση Κυπέλλου ΕΠΣ Καστοριάς.

 

 

Συνολικά στα 8 ματς που διεξήχθησαν σημειώθηκαν 28 γκολ, ενώ μόνο Μαυροχώρι και Παναργειακός κέρδισαν εντός έδρας. Δύο ματς έληξαν ισόπαλα ενώ στα υπόλοιπα 4 επικράτησαν οι φιλοξενούμενοι.

Ηρακλής Πολυκάρπης, ΑΕ Γραμμοχωρίων και Δόξα Κορησού ξεκίνησαν με το δεξί τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις, επικρατώντας σε Χιλιόδενδρο, Νεστόριο και Λεύκη αντίστοιχα.

 

Τα αποτελέσματα :

Κεραυνός Χιλιοδένδρου – Ηρακλής Πολυκάρπης        0-7

Νέστωρ Νεστορίου – ΑΕ Γραμμοχωρίων                     0-3

ΠΑΣ Λεύκης – Δόξα Κορησού                                      0-2

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1oς όμιλος

Ελπίδες Μεσοποταμίας – Ομόνοια Βογατσικού            0-3

Γράμμος Μαυροχωρίου – ΑΟ Κάστωρ                         5-0

 

 

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Γράμμος  Μαυροχωρίου            3

2.Ομόνοια Βογατσικού                 3

3.Ελπίδες Μεσοποταμίας              0

4.ΑΟ Κάστωρ                               0

 

 

2η αγωνιστική  –  21/22-9-2019

Γράμμος Μαυροχωρίου – Ομόνοια Βογατσικού

ΑΟ Κάστωρ – Ελπίδες Μεσοποταμίας

 

3η αγωνιστική  – 28/29-9-2019

Ομόνοια Βογατσικού – ΑΟ Κάστωρ

Ελπίδες Μεσοποταμίας – Γράμμος Μαυροχωρίου

 

2oς όμιλος

Νταηλάκη – ΑΕ Βιτσίου                                            2-2

Κεραυνός Χιλιοδένδρου – Ηρακλής Πολυκάρπης     0-7

 

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Ηρακλής Πολυκάρπης               3

2.ΑΕ Βιτσίου                                1

3.Νταηλάκη                                  1

4.Κεραυνός  Χιλιοδένδρου          0

 

2η αγωνιστική  –  21/22-9-2019

Νταηλάκη – Ηρακλής Πολυκάρπης

ΑΕ Βιτσίου – Κεραυνός Χιλιοδένδρου

 

3η αγωνιστική  –  28/29-9-2019

Ηρακλής Πολυκάρπης  -ΑΕ Βιτσίου

Κεραυνός Χιλιοδένδρου – Νταηλάκη

3oς όμιλος

Μ.Α. Καλλιθέας – Πεντάβρυσος                     0-0

Νεστόριο –ΑΕ Γραμμοχωρίων                        0-3

 

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΕ Γραμμοχωρίων                3

2.Πεντάβρυσος                        1

  1. Μ.Α. Καλλιθέας 0

4.Νεστόριο                               0

 

2η αγωνιστική  –  21/22-9-2019

ΜΑ Καλλιθέας – ΑΕ Γραμμοχωρίων

Πεντάβρυσος – Νεστόριο

 

3η αγωνιστική  –  28/29-9-2019

ΑΕ Γραμμοχωρίων – Πεντάβρυσος

Νεστόριο – ΜΑ Καλλιθέας

 

4oς όμιλος

Παναργειακός –Δόξα Αμπελοκήπων             3-1

ΠΑΣ Λεύκης – Δόξα Κορησού                     0-2

 

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.Παναργειακός                        3

  1. Δόξα Κορησού 3
  2. Δόξα Αμπελοκήπων 0

4.ΠΑΣ Λεύκης                         0

 

2η αγωνιστική  –  21/22-9-2019

Παναργειακός – Δόξα Κορησού

Δόξα Αμπελοκήπων – ΠΑΣ Λεύκης

 

3η αγωνιστική  –  28/29-9-2019

Δόξα Κορησού – Δόξα Αμπελοκήπων

ΠΑΣ Λεύκης – Παναργειακός

Πηγή:sentranews.gr

Scroll Up