Απτόητα τα Χανιά, «κόλλησε» η Παναχαϊκή

Τα Χανιά κατάφεραν να πάρουν μία πολύ σημαντική νίκη κόντρα στον Απόλλωνα Λάρισας με 2-1 που τα διατηρεί στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Όλα τα γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ στο 8′ χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Μπραμπίγια.

Μετά από τέσσερα λεπτά οι Λαρισαίοι απάντησαν με ωραίο πλασέ του Ομπράντοβιτς, ωστόσο η τελευταία λέξη ανήκε στους γηπεδούχους.

Στο 16’΄ο Μπραμπίγια έβγαλε την σέντρα με τον Τριανταφυλλάκο να παίρνει την κεφαλιά και να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

Στο άλλο παιχνίδι η Παναχαϊκή δεν κατάφερε να κερδίσει τον Εργοτέλη, μένοντας στο 1-1 και μη μπορώντας να μπει στην πρώτη εξάδα.

Για τους Πατρινούς άνοιξε το σκορ ο Αραβίδης στο 13ο λεπτό με τον Κόνραντ να φέρνει το παιχνίδι στα ίσα στο 31′.