Διπλό ελπίδας στα Τρίκαλα για τον Καραϊσκάκη Άρτας

Ζωντανός στη μάχη της παραμονής έμεινε ο Καραϊσκάκης Άρτας, επικρατώντας με 1-0 στην έδρα των Τρικάλων στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής των play out της Super League 2.

Η ομάδα της Άρτας με το εν λόγω αποτέλεσμα μείωσε στους δύο βαθμούς τη διαφορά που τη χωρίζει από τη Δόξα Δράμας.

Το γκολ που έκρινε την τελική έκβαση του αγώνα σημειώθηκε στο 13ο λεπτό από τον Θεολόγου. Από εκεί και μετά τα Τρίκαλα προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση, με τους φιλοξενούμενους να διατηρούν ανέπαφη την εστία τους.

Στον άλλο αγώνα την ημέρας, Παναχαϊκή και Απόλλων Λάρισας έμειναν στο ισόπαλο 1-1. Στο 23’ οι Πατρινοί πήραν το προβάδισμα με τον Μπάτροβιτς, ενώ η ισοφάριση ήρθε επτά λεπτά αργότερα από το πέναλτι του Γιάκου