Διπλό με ανατροπή στην Πάτρα για τον Απόλλωνα Σμύρνης

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τον Απόλλωνα Σμύρνης, ο οποίος επιβλήθηκε με 3-1 της Παναχαϊκής στην Πάτρα, στην αναμέτρηση που άνοιξε το πρόγραμμα δέκατης αγωνιστικής στη SL2.

Ο αγώνας στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ήταν ισορροπημένος, με τους γηπεδούχους ωστόσο να έχουν ελαφρά υπεροχή. Στο 37’ μάλιστα ευτύχισαν να πάρουν το προβάδισμα με το αυτογκόλ του Βιτλή. Η απάντηση της ομάδας του Νίκου Παπαδόπουλου ήρθε στο δεύτερο μέρος.

Στο 71’ ο Ιριτιέρ έφερε στα ίσια το ματς και έκανε το 1-1, με σουτ εντός της μεγάλης περιοχής. Ο ίδιος παίκτης 4 λεπτά αργότερα έκανε την ασίστ στον Μπλάζιτς, ο οποίος με καταπληκτικό σουτ, έγραψε την ανατροπή (2-1) για την Ελαφρά Ταξιαρχία.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων δε, δόθηκε πέναλτι στους φιλοξενούμενους σε ανατροπή του Σούλη στον Μπεντινέλι, με τον Μαρκόφσκι να εκτελεί και να διαμορφώνει το τελικό 3-1.