“Κουρασμένη” η Παναχαϊκή έχασε 4-1 απο την Οστάνδη

Bαριά  ήττα  γνώρισε η Παναχαϊκή  χάνοντας  στο Βέλγιο,  από την  Οστάνδη με σκορ 4-1 .

Ηταν το τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι μετά την χθεσινή λευκή ισοπαλία  με τη Λόκερεν, και  τα σημάδια της κούρασης  ήταν εμφανή για τους παίκτες της Πατρινής  ομάδας .

Οι “κοκκινόμαυροι” εμφανίστηκαν κουρασμένοι στον αγωνιστικό χώρο καθώς είχαν περάσει μόλις λίγες ώρες από το χθεσινό φιλικό με την Λόκερεν και την καλή εμφάνιση.

Στο πρώτο μέρος,οι γηπεδούχοι μέσα σε δύο λεπτά (11′, 13′) προηγήθηκαν με 2-0, όμως, με μια πολύ ωραία κεφαλιά ο Τσελεπίδης μείωσε σε 2-1 στο 22′ μετά από κόρνερ του Λινάρδου.

Μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους η Παναχαϊκή έχασε δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει. Πρώτα στο 30′ με τον Μωραϊτη να μην μπορεί να νικήσει σε τετ-α-τετ τον αντίπαλο γκολκίπερ, αλλά και πέντε λεπτά αργότερα με τον Κυνηγόπουλο ο οποίος δεν μπόρεσε να σκοράρει προ κενής εστίας.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 50′ οι” κοκκινόμαυροι” αιφνιδιάστηκαν και δέχθηκαν και τρίτο τέρμα παρά την εξαιρετική σε πρώτο χρόνο επέμβαση του Σούλη. Ακολούθησαν καλές στιγμές με τους Ντανίλο, Βαρσαμίδη και Μαυριά που δεν μπόρεσαν να μειώσουν περισσότερο στο σκορ και έτσι ήρθε στο 89′ και το τελικό 4-1.

Η Παναχαϊκή τώρα “χτίζεται”, ο Μιλόσεβιτς κάνει αρκετές δοκιμές έτσι ώστε να μάθει πλήρως το ρόστερ του

Η αρχική σύνθεση: Σούλης, Πατάπης, Σταμόπουλος, Markovic, Τσελεπίδης, Μουστακόπουλος, Μαυριάς, Λινάρδος, Μωραΐτης, Κυνηγόπουλος, Madsen. Έπαιξαν και οι Βασιλικόπουλος, Άβντιτς.