Super League 2: Η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική σε Βόρειο και Νότιο όμιλο

Συντάκτης: Share:

Η Βέροια στον Βόρειο όμιλο και η ΑΕΚ με τον Λεβαδειακό στο Νότιο όμιλο οδηγούν  την κούρσα στην κορυφή της βαθμολογίας στην Super League 2

 

Αναλυτικά η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική με τα εξ αναβολής ματς

 

Βαθμολογία

15η αγωνιστικη

1.Βέροια (12) 27

—————————————————–

2.ΑΕΛ (13) 26

3.Ξάνθη (10) 22

4.Αναγέννηση Καρδίτσας (9) 19

5.Θεσπρωτός (13) 18

-.Ολυμπιακός Β (13) 18

-.Αλμωπός Αριδαίας (12) 18

8.Ηρακλής (11) 16

-.Νίκη Βόλου (12) 16

10.Τρίκαλα (11) 13

-.Πιερικός (13) 13

12.Απόλλων Πόντου (12) 12

13.Πανσερραϊκός (11) 11

—————————————————–

14.ΠΑΟΚ Β (9) 10

15.Ολυμπιακός Βόλου (11) 9

16.Απόλλων Λάρισας (12) 8

17.Καβάλα (10) 3

 

Η συνέχεια

Εξ αναβολής

Τετάρτη 26 Ιανουαρίου (15:00)

7η αγωνιστική: Ξάνθη-Απόλλων Λάρισας

11η αγωνιστική: Αλμωπός Αριδαίας-ΠΑΟΚ Β

11η αγωνιστική: Καβάλα-Τρίκαλα

11η αγωνιστική: Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου

11η αγωνιστική: Βέροια-Απόλλων Πόντου

12η αγωνιστική: Πανσερραϊκός-Πιερικός

 

Η επόμενη αγωνιστική (16η)

Σάββατο 29 Ιανουαρίου

14:45 Ολυμπιακός Β-Νίκη Βόλου

17:00 ΑΕΛ-ΠΑΟΚ Β

Κυριακή 30 Ιανουαρίου

14:45 Απόλλων Λάρισας-Ολυμπιακός Βόλου

14:45 Πανσερραϊκός-Αλμωπός Αριδαίας

14:45 Ηρακλής-Καβάλα

14:45 Βέροια-Θεσπρωτός

14:45 Απόλλων Πόντου-Ξάνθη

14:45 Αναγέννηση Καρδίτσας-Πιερικός

Ρεπό: Τρίκαλα

 

Δίδυμο στην κορυφή

 

Ο Λεβαδειακός ξεπέρασε στη Λεωφόρο το εμπόδιο του Παναθηναϊκού (3-1), παραμένοντας (μαζί με την ΑΕΚ Β) στην κορυφή του 2ου ομίλου της Super League 2.

 

Βαθμολογία

 

15η αγωνιστική

1.ΑΕΚ Β (13αγ.) 28

——————————————-

-.Λεβαδειακός (13) 28

3.Καλλιθέα (10) 24

4.Καλαμάτα (11) 23

5.Αιγάλεω (12) 21

6.Χανιά (12) 18

7.Παναθηναϊκός Β (13) 17

-.Εργοτέλης (12) 17

9.Κηφισιά (11) 16

10.ΟΦ Ιεράπετρας (13) 16

11.Ρόδος (9) 15

12.Διαγόρας (13) 14

13.Καραϊσκάκης Αρτας (11) 12

——————————————-

  1. Επισκοπή (12) 12

15.Αστέρας Βλαχιώτη (11) 7

16.Ηρόδοτος (12) 6

17.Ζάκυνθος (12) 1

 

Η συνέχεια

Εξ αναβολής

Τετάρτη 26 Ιανουαρίου – 15:00

7η αγωνιστική: Ρόδος-Καλλιθέα

11η αγωνιστική: Κηφισιά-Ηρόδοτος

11η αγωνιστική: Καραϊσκάκης Αρτας-Ζάκυνθος

11η αγωνιστική: Εργοτέλης-Χανιά

11η αγωνιστική: Αστέρας Βλαχιώτη-Διαγόρας

12η αγωνιστική: Αιγάλεω-Καλαμάτα

 

16η αγωνιστική

Σάββατο 29 Ιανουαρίου

14:45 Κηφισιά-ΑΕΚ Β

 

Κυριακή 30 Ιανουαρίου

14:45 ΟΦ Ιεράπετρας-Χανιά

14:45 Αιγάλεω-Αστέρας Βλαχιώτη

14:45 Ηρόδοτος-Εργοτέλης

14:45 Λεβαδειακός-Καραϊσκάκης

14:45 Ρόδος-Παναθηναϊκός Β

14:45 Επισκοπή-Καλαμάτα

17:00 Καλλιθέα-Διαγόρας

Ρεπό: Ζάκυνθος