Φιλική τριάρα του Αστέρα στον Πανσερραϊκό

Φιλική νίκη επί του Πανσερραϊκού πέτυχε ο Αστέρας Τρίπολης, επικρατώντας με 3-1.

Ισορροπημένο ήταν το ξεκίνημα του πρώτου ημιχρόνου του φιλικού, ωστόσο ο Αστέρας ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 21ο λεπτό με ωραίο πλασέ που έκανε ο Προύντζος, ο οποίος αγωνίζεται στην Κ19 των Αρκάδων. Το 2-0 για την ομάδα του Ηρακλή Μεταξά έκανε στο 45’ ο Ματίας Ιγκλέσιας από κοντά, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Μπαρτόλο. Κάπως έτσι οι Αρκάδες πήγαν στα αποδυτήρια με ισχυρό προβάδισμα.

Με φόρα μπήκε και στο δεύτερο μέρος ο Αστέρας αφού στο 47’ ο Κανελλόπουλος έκανε την σέντρα και ο Μπαράλες με πλασέ έγραψε το 3-0. Ο Πανσερραϊκός κέρδισε πέναλτι στο 82’ όταν ο Αντζουλάς ανέτρεψε τον Σοφιανό, αλλά ο Σγουρής, ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο ημίχρονο, απέκρουσε την εκτέλεση του Μούργου. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν τελικά στο 87’ σε 3-1 με τον Μασκανάκη.