Ισοπαλία με θετικά και αρνητικά για τον Ολυμπιακό

Αισθητά σημάδια βελτίωσης αρχίζει να δείχνει ο Ολυμπιακός!

Οι «ερυθρόλευκοι» στο πιο δυνατό φιλικό τους τεστ μέχρι στιγμής έμειναν στο 1-1 με την Σλάβια Πράγας, ωστόσο ο Πέδρο Μαρτίνς μπορεί να κρατήσει αρκετά πράγματα.

Το ματς

Καλός ο ρυθμός στο πρώτο μέρος του παιχνιδιού, με τη πρώτη μεγάλη φάση να ανήκει στον Ολυμπιακό. Στο 15ο λεπτό ο Μασούρας έσπασε στον Αγκιμπού Καμαρά, αλλά εκείνος από πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να σκοράρει. Ο Άβιλα στο 22ο λεπτό έκανε μια φοβερή μπαλιά στον Ελ Αραμπί, εκείνος έδωσε στον Ρέαμπτσιουκ, αλλά ο Μολδαβός έστειλε την μπάλα άουτ. Στην συνέχεια ο αγώνας ήταν αρκετά ισορροπημένος, με την Σλάβια να έχει κάποιες καλές ευκαιρίες, αλλά η άμυνα των «ερυθρολεύκων» τις εξουδετέρωνε όλες.

Στο 32’ ο Μασούρας σκόραρε μετά από εκπληκτική μπαλιά του Ελ Αραμπί, αλλά υποδείχθηκε οφσάιντ και δύο λεπτά αργότερα ο Ρέαμπτσιουκ έκανε το 1-0, όταν το πλασέ του Κουντέ σταμάτησε στο δοκάρι, αλλά ο Μολδαβός πήρε το ριμπάουντ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Η Σλάβια Πράγας απάντησε στο 43ο λεπτό με τον Ούσου, όταν μετά το σου που επιχείρησε η μπάλα κόντραρε στον Κούντε άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Τζολάκη. Μέχρι το τελευταίο σφύριγμα δεν άλλαξε κάτι και οι δυο ομάδες πήγαν ισόπαλες (1-1) στα αποδυτήρια.