«Καθάρισε» εύκολα τον Αστέρα η ΑΕΚ

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την ΑΕΚ, που επικράτησε με 3-0 του Αστέρα Τρίπολης στο ΟΑΚΑ για την 17η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος.

Οι «κιτρινόμαυροι» ήταν από την αρχή του αγώνα εμφανώς καλύτεροι, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο ένατο λεπτό με τον Λιβάγια. Δύο λεπτά αργότερα, ο Άλεφ έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο 20΄από τον Πόνσε. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι «πάγωσαν» τον ρυθμό και έφτασαν χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα στην νίκη.

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Γκάλο, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Χουλτ, Μπακασέτας, Αλέφ, Μάνταλος (71’ Κρίστιτσιτς), Πόνσε (82’ Γιακουμάκης), Λιβάγια (76’ Κλωναρίδης).

ΑΣΤΕΡΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας (46’ Βλάχος), Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κυριακόπουλος (65’ Φερνάντεθ), Άνχελ, Βαλιέντε Ιγλέσιας (72’ Δουβίκας), Μουνάφο, Καλτσάς, Μανιάς.