«Όρθια» στο Αγρίνιο η ΑΕΛ

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από το Αγρίνιο η ΑΕΛ, μένοντας στο ισόπαλο 2-2 κόντρα στον Παναιτωλικό. Από ένα καλό ημίχρονο για τις δύο ομάδες, σε μια αρκετά ισορροπημένη αναμέτρηση.

Το πρώτο μέρος άνηκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους που κυριάρχησαν από τα πρώτα λεπτά. Η υπεροχή της ομάδας του Τραϊαννού Δέλλα απέδωσε καρπούς στο 24ο λεπτό, με τον Μάσουρεκ να στέλνει την μπάλα στα δίκτυα μετά από φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ. Στη συνέχεια οι Αγρινιώτες διατήρησαν στην κατοχή τους την μπάλα, με τον Μπάιροβιτς στο 42’ να σκοράρει από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ.

Με την επιστροφή ωστόσο των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, το… σκηνικό άλλαξε άρδην, με τους «βυσσινί» να αναλαμβάνουν τα ηνία του αγώνα. Στο 62’ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μπουν εκ νέου στη διεκδίκηση του αγώνα, με τον Φατιόν να σκοράρει με καρφωτή κεφαλιά. Επτά λεπτά αργότερα μάλιστα η ομάδα του Φέστα έφτασε στην ισοφάριση με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Φατιόν, ο οποίος μετέτρεψε σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο Μπαργκάν από τον Λιάβα.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Γιαννακόπουλος, Λιάβας, Μιχάι, Άργκους (78’ Μαλής), Αμαράλ, Λουσέρο (74’ Τσιγγάρας), Γκούγκα, Ουίλιαν, Μανά, Μασουρέκ, Μπάιροβιτς (64’ Μοράρ).

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Γιακιμόφσκι, Γκόλιας, Ζίζιτς, Ακόστα, Μπέρτος, Σετσέροβιτς, Λεοζίνιο (64’ Σικάβκα), Φατιόν, Νούνιτς (88’ Μόρας), Ντέλετιτς.