Σταμάτησε στον Βόλο ο Παναθηναϊκός

Τέλος στο σερί των νικηφόρο σερί που είχε ο Παναθηναϊκός έβαλε ο Βόλος, καθώς επικράτησε εντός με 3-1, σε ένα αγώνα όπου οι «πράσινοι» διαμαρτύρονται για την κόκκινη κάρτα του Σάντσες.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν σε θέση… οδηγού στο 34ο λεπτό, όταν ο Φαν Φέερτ εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Κώτσιρα για το 1-0. Τα πράγματα για την ομάδα του Γιοβάνοβιτς έγιναν ακόμα πιο δύσκολα στο 44’ με τον Σάντσες να δέχεται την απευθείας κόκκινη κάρτα για δυνατό μαρκάρισμα.

Στο δεύτερο μέρος, ο Βόλος κράτησε σε απόσταση τους φιλοξενούμενους, με τον  Φαν Φέερτ στο 76’ να διπλασιάζει τα προσωπικά του γκολ. Μετά το 2-0, ο Παναθηναϊκός πίεσε, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παλάσιος. Ωστόσο, ένα λεπτό αργότερα, ο Όρος βγήκε στην αντεπίθεση και με ωραίο πλασέ, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.