Σταμάτησε τον Παναθηναϊκό ο Αστέρας!

Κάνοντας ακόμα μια κακή εκτός έδρας εμφάνιση, ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 2-1 από τον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της έβδομης αγωνιστικής της Super League.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να μην είναι απειλητικές, Με τη συμπλήρωση του ημιώρου, ο Παναθηναϊκός κόντρα στη ροή του αγώνα κατάφερε να πάρει το προβάδισμα, με τον Παλάσιος να βγαίνει στην αντεπίθεση και να πασάρει στον Καρλίτος, ο οποίος σκόραρε.

Η αντίδραση των γηπεδούχων ήρθε τρία λεπτά αργότερα, με τον Μπαράλες να ευστοχεί σε εκτέλεση πέναλτι.  Ο Αστέρας μάλιστα πριν το τέλος του ημιχρόνου ολοκλήρωσαν την ανατροπή, όταν στις καθυστερήσεις ο Σονί σκόραρε μετά από γύρισμα του Σίτο.

Στο δεύτερο μέρος, ο Παναθηναϊκός προσπάθησε αρχικά να πιέσει περισσότερο την αμυντική λειτουργία του Αστέρα, ο οποίος επέλεξε να δώσει χώρο στους «πράσινους». Ωστόσο, με την πάροδο του χρόνου, ο ρυθμός των φιλοξενούμενων έπεσε, με την ομάδα του Ράσταβατς να κρατάει άνετα το προβάδισμα.