Στο μηδέν με τον Λεβαδειακό η Λαμία

Η Λαμία στο ανεπίσημο ντεμπούτο του Σάββα Παντελίδη στον πάγκο της, «κόλλησε» στο 0-0 με τον Λεβαδειακό στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης.

Η Λαμία ήταν εκείνη που απείλησε πρώτη έχοντας μάλιστα δοκάρι στο 8ο λεπτό με τον Γιακουμάκη. Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Μπεχαράνο απείλησε την εστία του Mάρκοβιτς στέλνοντας με σουτ την μπάλα λίγο πάνω από την εστία με το 0-0 να παραμένει μέχρι την ανάπαυλα.

Ο Λεβαδειακός στο δεύτερο μέρος ισορρόπησε το παιχνίδι χωρίς ωστόσο να καταφέρει να φτάσει με αξιώσεις στην εστία του Γκαραβέλη. Στο 51′ ο Σλίβκα πήρε την πάσα από τον Τσούκαλο όμως το σουτ του Λιθουανού ανακόπηκε από τους αμυντικούς.

Η μοναδική καλή στιγμή για τους Βοιωτούς στο ματς ήταν αυτή του 64ου λεπτού όταν ο Λούα Λούα σέντραρε ο Γιαννιώτας πήρε την κεφαλιά αλλά ο Σαράνοφ μπλόκαρε με το 0-0 να μένει ως το τέλος.