Τεράστια ανατροπή του Βόλου κόντρα στον Πανιώνιο

Σε μία πολύ ενδιαφέρουσα αναμέτρηση στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League 1, ο ΝΠΣ Βόλος πραγματοποίησε εκπληκτική ανατροπή και νίκησε με 2-1 τον Πανιώνιο.

Έτσι, μετά από αυτό το αποτέλεσμα οι Βολιώτες έμειναν στην 11η θέση με 17 βαθμούς μαζί με την Λαμία, αφήνοντας προτελευταίο τον Πανιώνιο με 6 βαθμούς.

Τα γκολ του αγώνα σκόραραν για τους γηπεδούχους οι Μουνίθ με πέναλτι στο 74ο λεπτό και Τσοκάνης στο 87ο λεπτό ενώ για τους «κυανέρυθρους» είχε ανοίξει το σκορ ο Εμμανουηλίδης στο 27ο λεπτό του αγώνα.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Πανιώνιος ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Ευαγγέλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 83ο λεπτό.

Οι συνθέσεις:

Βόλος (Βίκτορ Μπασάντρε): Μελίσσας, Ντεντάκης, Δημόπουλος (26′ Διαμαντής), Τσίκα, Φεράρι, Τσοκάνης, Μαξ, Τόρες, Ζοάο (82′ Τσαούσης), Μουνίθ, Μάντζης (92′ Λύραντζης)

Πανιώνιος (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Μαλέρμπ, Παπαγεωργίου, Σταυρόπουλος, Ευαγγέλου, Λυμπεράκης, Κόρμπος, Οικονομίδης, Εμμανουηλίδης (63′ Ρέντζας), Παπανικολάου (82′ Μιλόγεβιτς), Άρτσε (70′ Τσιλούλης), Αραμπούλι