«Τρίποντο» σε τρία λεπτά

Σημειώνοντας δύο λεπτά σε διάστημα τριών λεπτών ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε με 2-0 του Ατρόμητου και επέστρεψε έτσι την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, χάνοντας σε τουλάχιστον δύο περιπτώσεις την ευκαιρία να πάρει το προβάδισμα.

Τελικά, αυτό έγινε με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, όταν ο Ποντένσε κατάφερε να νικήσει τον Μέγιερι μετά την πάσα του Μπουχαλάκη. Δύο λεπτά αργότερα, η εξαιρετική συνεργασία των Ελ Αραμπί και Σουντανί, έχρισε σκόρερ τον τελευταίο, με τον Ολυμπιακό να κάνει το 2-0.

Από εκείνο το σημείο και μετά, οι «ερυθρόλευκοι» έλεγξαν τον ρυθμό και κατάφεραν να φτάσουν χωρίς κανένα πρόβλημα – ακόμα και όταν βρέθηκαν με αριθμητικό μειονέκτημα – στην νίκη.