Προκρίθηκε στον τελικό Καβάλας ο Αετός Οφρυνίου με Λιμενάρια

Ο Αετός Οφρυνίου νίκησε στο γήπεδο του Χαλκερού τον Βύρωνα Καβάλας με σκορ 2-0 και προκρίθηκε στον τελικό ΕΠΣ Καβάλας , όπου θα αντιμετωπίζει την ομάδα των Λιμεναρίων ΘάσουΑνώτερος ο Αετός και σαφώς πιο έμπειρος επικράτησε δίκαια  αφού έδειξε την ανωτερότητα του από το πρώτο ημίχρονο  όταν προηγήθηκαν στο σκορ με 2-0. Στην επανάληψη διαχειρίστηκε σωστά το αποτέλεσμα και δεν κινδύνεψε από τον Βύρωνα που μάλλον είχε το μυαλό του στο πρωτάθλημα ενώ και ο Γιώργος Αγγελίδης ξεκούρασε ορισμένους βασικούς ενώ δεν αγωνίστηκε καθόλου ο Σεφερίδης.

Ο Σίτσας ξεκίνησε με βασική ενδεκάδα και στη διάρκεια έδωσε ανάσες σε μερικούς βασικούς. Δελής και Μουδούρογλου με Κάπατζη οι καλύτεροι του αγώνα.

Ο Αετός μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο 6` με αυτογκόλ του Πεφάνη από σέντρα του Δουμάνη. Πριν στο 3` σουτ του Μουδούρογλου απέκρουσε ο Μπάφας σε κόρνερ και στο 4 ` από κόρνερ του Δουμάνη δεν πρόλαβε από κοντά ο Μουδούρογλου.

Στο 27` ευκαιρία με τον Βύρωνα όταν από πάσα του Φαρσάκογλου, το πλασέ του Άγγου πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τοπαλίδη. Στο 32` με σουτ μέσα από την περιοχή ο Μουδούρογλου δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Μπάφα και έγινε το 2-0.  Στο 40` ωραία πάσα του Καρίπογλου, πρόλαβε τον Άγγο ο Τοπαλίδης. Στην επανάληψη και στο 65` από ωραία πάσα του Δουμάνη αστόχησε από κοντά ο Κάπατζης με πλασέ ενώ στο 80` αστόχησε από καλή θέση ο Προβατίδης. Στο 83` σουτ του Δουμάνη απομάκρυνε σε κόρνερ ο Μπάφας.

Το Δ. Σ του Αετού Οφρυνίου ευχαρίστησε τον Βύρωνα Καβάλας για την άριστη φιλοξενία.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων.

Βύρωνας: Μπάφας, Πεφάνης, Μαυρογιάννης, (53` Τσίλογλου), Σιαματάς, Σ. Αγγελίδης, Δελής, Φαρσάκογλου,  Παντελίδης, (70` Γκάγκαλης),  Καρίπογλου, (53` Κυγάης), Άγγος, Κιτσώνης, (70` Μυκονιάτης)

Αετός: Τοπαλίδης, Καζαντζίδης, Κάπατζης, Παυλίδης, Κωνσταντινίδης, Καραγιαννίδης, Ελέζι, (72` Προβατίδης). Δαγκούλης, (69΄Πότσι), Δουμάνης, Μουδούρογλου (55` Γεράκης).  Κωνσταντίνου (55` Σαββατιανός)

ΠΗΓΗ -ΦΩΤΟ:Proininews.gr